فروش غیر قانونی پروانه اینترنت پرسرعت

۱۳خردادماه، فارس- معاون سازمان تنظیم مقررات گفت: به سبب محدود بودن تعداد پروانه‌های ارائه‌ اینترنت پرسرعت (PAP) شاهد خرید و فروش و دست به دست شدن پروانه آنها هستیم که در بازنگری پروانه‌های PAP احتمال حذف این شرکت‌ها وجود دارد.

لطف‌اله سبوحی از خرید و فروش پروانه‌های ارائه دهندگان اینترنت پرسرعت (PAP) خبر داد و گفت: در شرایط فعلی به سبب محدود بودن تعداد پروانه‌های PAP شاهد مواردی از این اقدام هستیم و این کار از طریق انتقال سهام به سهامدار تازه و تغییر سهامداران انجام می‌شود.

معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ادامه داد: این دست به دست شدن پروانه مورد پسند رگولاتوری نیست زیرا اگرچه رگولاتوری با اصل موضوع تغییر سهامداری شرکت‌ها بنا بر اصول تجاری آنها مخالفتی ندارد؛ اما اگر این خرید و فروش پروانه‌ به سبب سوء استفاده از تعداد محدود پروانه‌ها باشد، مورد رضایت رگولاتوری نیست.

وی توضیح داد: بنابراین در بازنگری پروانه‌ اپراتورهای PAP، احتمال حذف شرکت‌هایی که فعالیتی ندارند و پروانه‌های آنها دست به دست می‌شود، وجود دارد.

سبوحی تصریح کرد: ضمن اینکه با باز شدن فضای صدور پروانه PAP و ارائه پروانه‌های تازه، دیگر سببی برای خرید و فروش پروانه‌ نخواهد بود که البته تصمیم قطعی در این زمینه باید طبق نظر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات باشد و اکنون تصمیم نهایی مشخص نیست.

IT Iran
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ