فعالیت رستوران‌ها از سحر تا افطار ممنوع است

رستوران‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها، چایخانه‌ها، آبمیوه و بستنی‌فروشی‌ها و اصناف مرتبط با پذیرایی عمومی مجاز به فعالیت از سحر تا افطار نیستند.

فعالیت رستوران‌ها از سحر تا افطار ممنوع است

به گزارش ممتاز نیوز، پلیس نظارت بر اماکن عمومی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تبریک سالروز میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع)، آرزوی قبولی طاعات و عبادات در شـب‌های پر فضیلت قدر و تشکر و قدردانی ازمردم مؤمن و روزه‌دار که با پایبندی به احکام شرع مقدس و قوانین، یاریگر خدمتگزاران خود در انتظامی کشور هستند، نحوه فعالیت مراکز اقامتی و پذیرایی بین راهی و اغذیه‌فروشی‌ها را در ایام ماه‌ مبارک رمضان تشریح کرد. 

در این اطلاعیه آمده است:  طبق اصل هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دعوت به خیر، امر به معروف و نهی از منکر وظیفه‌ای همگانی و متقابل بر عهده مردم نسبت به یکدیگر، دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت است برهمین اساس از عموم مردم عزیز و دین‌دار برای تعظیم و تکریم شعائر اسلامی دعوت به همکاری در این ماه مبارک می‌شود. 

مراکز اقامتی و پذیرایی بین‌راهی، پایانه‌ مسافربری، فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های راه آهن و بیمارستان‌ها به منظور ارائه خدمات به مسافران و افرادی که دارای عذر شرعی هستند، با رعایت موازین شرعی و حفظ شئون اسلامی، در صورت اخذ مجوز ویژه ماه مبارک رمضان می‌توانند فعالیت کنند. 

رستوران‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها، چایخانه‌ها، آبمیوه و بستنی‌فروشی‌ها و اصناف مرتبط با پذیرایی عمومی مجاز به فعالیت از سحر تا افطار نبوده و در صورت مشاهده برابر قانون برخورد، واحد مربوطه پلمب و به مراجع قضائی معرفی خواهند شد. 

روزه‌خواری در ملاء‌عام و تظاهر به آن از مصادیق فعل حرام بوده و طبق ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی، مشمول مجازات می‌شود بنابراین تظاهر به روزه‌خواری جرم مشهود تلقی شده و با مرتکبین برابر قانون برخورد خواهد شد.  

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *