قیمت های جدید خودرو به کجا رسید؟

قیمت های جدید خودرو به کجا رسید؟

قیمت های جدید خودرو به کجا رسید؟

ممتازنیوز: اگرچه قرار بود جلسه کمیته قیمت‌گذاری خودرو هفته گذشته برگزار شود، اما طبق جدیدترین اطلاعات به دست‌ آمده، برگزاری این جلسه در گرو موافقت رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است.

در چند ماه اخیر چند خودروساز داخلی از جمله ایران خودرو، سایپا و زامیاد درخواست خود برای افزایش قیمت محصولاتشان را به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارائه کرده‌اند.
خودروسازان عنوان می‌کنند که دلیل اصلی ارائه درخواست افزایش قیمت، رشد قابل توجه نرخ ارز مرجع و آزاد در طول یک سال اخیر بوده است؛ ضمن آنکه در این مدت نرخ مواد اولیه این صنعت از جمله فولاد و محصولات پتروشیمی با افزایش قیمت همراه بوده است.
در این شرایط اگرچه هفته گذشته مدیرکل دفتر نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از احتمال برگزاری جلسه کمیته قیمت‌گذاری خودرو در طول این هفته خبر داده بود، ولی با این حال طبق جدیدترین اطلاعات به دست آمده، بررسی‌ها و جمع‌بندی نهایی در خصوص درخواست‌های افزایش قیمت خودروسازان صورت گرفته و در انتظار تایید و موافقت رییس سازمان حمایت برای برگزاری جلسه کمیته قیمت‌گذاری خودرو است؛ به‌گونه‌ای که به محض موافقت وی جلسه این کمیته برگزار خواهد شد.
به گزارش ایسنا، در این میان با توجه به آنکه کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند با برگزاری جلسه کمیته قیمت‌گذاری خودرو احتمالا با افزایش قیمت برخی خودروها موافقت خواهد شد، مشخص نیست که رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تا چه حد موافق برگزاری جلسه کمیته قیمت‌گذاری خودرو و افزایش قیمت این محصولات در این برهه زمانی خواهد بود؟


پرشین خودرو | RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ