کافئین برای حفظ سلامت پوست مفید است

در زنان شرکت کننده در این مطالعه که روزانه بیش از سه فنجان قهوه کافئین دار مصرف کردند احتمال ابتلا به این بیماری ۲۱ درصد کاهش یافت اما در زنانی که کمتر از یک فنجان در ماه قهوه مصرف کردند، این کاهش، مشاهده نشد.

در یک آزمایش جدید معلوم شد کافئین موجود در نوشیدنی‌های مختلف شامل قهوه، چای و کولا و یا حتی شکلات برای حفظ سلامت پوست نیز مفید است.

به گزارش سرویس سلامت ایسنا، مجله تخصصی «مطالعات سرطان» در مقاله جدیدی منتشر کرد که مصرف کافئین می‌تواند خطر ابتلا به یکی از انواع شایع سرطان‌های پوستی را کاهش دهد. در این آزمایش مشخص شد نوشیدن قهوه کافئین دار خطر ابتلا به شایعترین نوع سرطان پوست موسوم به «کارسینوم سلول باسال» را کاهش می‌دهد.

در این مطالعه هم چنین نشان داده شد که چای، کولا و شکلات حاوی کافئین نیز در کاهش خطر بروز این سرطان موثر است.

به گزارش روزنامه بلومبرگ، نتایج آزمایشات حاکیست در زنان شرکت کننده در این مطالعه که روزانه بیش از سه فنجان قهوه کافئین دار مصرف کردند احتمال ابتلا به این بیماری ۲۱ درصد کاهش یافت اما در زنانی که کمتر از یک فنجان در ماه قهوه مصرف کردند، این کاهش، مشاهده نشد. همچنین در مردان شرکت کننده نیز مصرف قهوه کافئین دار خطر ابتلا به این سرطان را تا ۱۰ درصد کاهش داد.

جیلای هان، استادیار دانشکده پزشکی هاروارد و بیمارستان زنان بریگهام در این باره گفت: بدون شک کافئین بیشترین تاثیر مثبت را در این زمینه دارد. کافئین در واقع از رشد تومور سرطانی جلوگیری می‌کند و ما این تاثیر را به وضوح در موشهای آزمایشگاهی مشاهده کردیم.


عصر ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *