کاهش ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و سرطان با مصرف انار

۲۲ آبان ،

انار آنتی‌اکسیدان زیادی دارد و به همین دلیل در کاهش ریسک بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان پروستات و سرطان سینه و سرطان‌های دیگر بسیار موثر است.

به گزارش تفسیری گروه علمی، پزشکی باشگاه خبرنگاران به نقل از وب دا،  دکتر دردانه حسین، متخصص تغذیه گفت: یک انار متوسط به وزن ۲۸۰ گرم حاوی میزان زیادی کربوهیدرات است و مقدار بسیار کمی نیز چربی دارد. همچنین یک انار با این وزن حاوی ۲۳۰ کیلو کالری انرژی است.

 دکتر دردانه حسین افزود: انار سرشار از ویتامین Cاست و به همین دلیل مصرف آن در دوران سرماخوردگی مفید است و نیز این میوه ویتامین Kو پتاسیم زیادی دارد.

وی افزود: مصرف انار میزان فشار خون و کلسترول را نیز کاهش می‌دهد. انار برای بیماران دیابتی نیز در حد مجاز مشکلی ایجاد نمی‌کند.

وی تصریح کرد: برخی از مردم تصور می‌کنند که انار آهن زیادی دارد در حالی که این گونه نیست و آهن موجود در این میوه زیاد نیست. از میان مواد معدنی موجود در انار، میزان کلسیم زیاد است و دارای مقداری آهن، منیزیم و مس نیز هست.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: انار سرشار از ویتامینC  است و می‌تواند در کاهش ریسک بیماری‌های قلبی موثر باشد.

وی ادامه داد: آب انار نیز همه این خواص را دارد ولی رب‌انار با حرارت دیدن، میزان زیادی از ویتامین c و املاح خود را از دست می‌دهد و مصرف آن به صورت تازه بیشتر توصیه می‌شود./ح


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ