«لادا» به ایران بازگشت

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

https://www.momtaznews.com/wp-content/uploads/2013/08/abec0b155d2e9e3923a6a35196478d84.jpg

«لادا» به ایران بازگشت

خودروهای روسی لادا در حالی بعد از گذشت حدود نیم قرن به ایران بازگشته‌ است که کارشناسان نظر مثبتی نسبت به کیفیت خودروهای روسی ندارند.

به گزارش ممتازنیوز، شرکت خودروسازی آوتوواز روسیه در دهه ۱۹۶۰ میلادی تولید خودروهای لادا را آغاز کرد. این خودروسازی با سرمایه‌گذاری مشترک ایتالیا و شوروی در دوران اتحاد جماهیر شوروی ایجاد شد.
در همان زمان بعضی از خودروهای تولیدی این شرکت در کنار خودروهای آمریکایی چون بیوک وارد ایران شد با این حال پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ روند ورود خودروهای روسی و آمریکایی به ایران را متوقف کرد.
حال پس از گذشت حدود نیم قرن از اولین حضور خودروهای روسی لادا در ایران، در حالی واردات این خودروها به کشور مجددا آغاز شده که قرار است ظرف دو سال آینده این خودروها در ایران تولید شود.
شرکت روسی لادا هم‌اکنون خودروهایی چون نیوا، ریوا، سامارا، ترینیدا و کالینا را تولید می‌کند. لادا کالینا از جمله خودروهای روسی است که وارد ایران خواهد شد.
البته کارشناسان این موضوع را به صلاح صنعت خودرو ندانسته و خودروهای روسی را حائز کیفیت لازم برای تولید در داخل کشور نمی‌دانند.
به گفته شهرام آزادی – عضو هیات علمی گروه خودرو دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی – صنعت خودروی روسیه و شرکت‌های آن صاحب نام نبوده و از نظر جهانی برندهای معتبری محسوب نمی‌شوند.
وی اظهار می‌کند: خودروسازان روسی از جمله شرکت لادا به دلیل سطح تکنولوژی امکان صادرات محصولات خود به کشورهای اروپایی را ندارند. البته ممکن است برخی از خودروهای تولیدی آنها استانداردی را از اروپا کسب کرده باشند اما وجود این استاندارد به معنای دارا بودن کیفیت لازم در خودروهای تولیدی شرکت‌های روسی نیست.
در نهایت این کارشناس صنعت خودرو معتقد است که حتی خودروسازان چینی نیز موفق‌تر از خودروسازان روسی عمل کرده‌اند زیرا صنعت خودروی چین با سابقه ۱۰ تا ۱۵ ساله توانسته صنعت خودروی روسیه با سابقه ۵۰ تا ۶۰ ساله را پشت سر بگذارد.

 


پرشین خودرو |
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ