لزوم ایجاد ساختارهای لازم برای تحقق اهداف جنبش عدم تعهد

۲۸ آبان ،

احمدی‌نژاد در دیدار فرستاده ویژه رئیس‌جمهور غنا تاکید کرد

رئیس‌جمهور مشارکت همگانی همه ملت‌ها در جهتی برقراری نظم عادلانه در جهان را حائز اهمیت دانست و بر لزوم ایجاد سازوکار و ساختاری که بتواند فرصت بروز و کارآیی برای اندیشه‌ها و اهداف جنبش عدم تعهد را برقرار کند، تاکید کرد.

به گزارش تفسیری حوزه دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در دیدار «چیکاتا» فرستاده ویژه رئیس جمهور غنا با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و غنا در یک جبهه قرار داشته و هر دو خواستار پیشرفت، عدالت، دوستی، صلح و رفاه برای همگان بوده و هرگز به دنبال تجاوز به سایرین نبوده‌اند، گفت: امروز دو کشور از نظم یکسویه و ناعادلانه موجود در جهان ناراحت بوده و معتقدیم نظم عادلانه تنها با مشارکت همه ملت ها در مدیریت جهان، محقق خواهد شد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه اهداف جنبش عدم تعهد، اهدافی انسانی و بسیار خوب بوده اما تاکنون سازوکار و ساختاری مناسب برای عملیاتی شدن آنها وجود ندارد، افزود: غنا به عنوان یکی از بنیانگذاران اصلی این جنبش می تواند نقش بسزایی در ایجاد سازوکارهای لازم برای جنبش عدم تعهد ایفا کند.

وی همچنین با اشاره به روابط رو به گسترش جمهوری اسلامی ایران و غنا تصریح کرد: برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی میان دو کشور، فرصت بسیار مناسبی برای ارتقا و توسعه سطح همکاری‌ها و روابط تهران – آرکا است.

احمدی‌نژاد افزود: باید برای گسترش همکاری‌ها در چارچوب «نم» نیز کمیسیون مشترکی بین دو کشور ایجاد شود.

“چیکاتا” مشاور امنیتی و راهبردی رئیس جمهور غنا نیز در این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران ظرفیت هایی کافی برای هدایت جنبش عدم تعهد را در اختیار دارد، گفت: امروز کشورهای غربی در برابر کشورهای مستقل و عضو جنبش عدم تعهد بویژه ایران در حال توطئه می باشند که باید با ایجاد یک مکانیزم مناسب در جهت گسترش روابط در برابر آنها ایستادگی کرد.

وی همچنین با اشاره به روابط ایران و غنا و برگزاری کمیسیون مشترک همکاری میان دو کشور در سال آینده، بر ضرورت و گسترش روابط جمهوری اسلامی ایران و غنا تاکید کرد.
انتهای پیام/س۲


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ