لهستان از شکست مقابل قهرمان یورو ۲۰۰۴ گریخت

به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین دیدار رقابتهای یورو ۲۰۱۲ بین دو تیم لهستان و یونان در حضور ۵۸ هزار و ۵۰۰ تماشاگر ورزشگاه ملی ورشو برگزار شد که در پایان با تساوی ۱-۱ دو تیم به پایان رسید.

لهستان که از حمایت هوادارانش بهره می برد از همان ابتدا حملات زیادی را روی دروازه یونان انجام داد تا اینکه “روبرت لواندوفسکی” مهاجم گلزن باشگاه دورتموند با یک ضربه سر در دقیقه ۱۷ تیم میزبان را پیش انداخت.

در فاصله یک دقیقه مانده به پایان نیمه نخست “پاپاستاتوپولوس” بازیکن یونان با دریافت دومین کارت زرد خود از زمین بازی اخراج شد تا کار برای قهرمان یورو ۲۰۰۴ سخت تر هم شود.

اما در نیمه دوم و در دقیقه ۵۱ این یونان بود که به گل رسید. “دیمیتریس سالپینگیدیس” بازیکن تعویضی یونان موفق شد روی اشتباه “ژسنی” دروازه بان لهستان نتیجه را به تساوی بکشاند.

ژسنی در دقیقه ۶۹ یک اشتباه دیگر هم انجام داد و باز هم در موقعیت تک به تک با سالپینگیدیس او را در محوطه جریمه به خطا متوقف کرد تا با دریافت کارت قرمز مستقیم از بازی اخراج شود و یک ضربه پنالتی را ههم به یونانی ها هدیه کند.

“زمیسلاو تیتون” دروازه بان ذخیره لهستان درون دروازه قرار گرفت و موفق شد ضربه پنالتی “کاراگونیس” کاپیتان یونان را مهار کند تا نتیجه همچنان ۱-۱ باقی بماند.

تلاش دو تیم که در ۲۰ دقیقه پایانی ۱۰ نفره شده بودند برای رسیدن به گل سودی نداشت و در نهایت امتیاز بین آنها تقسیم شد.

در پایان بازی لواندوفسکی که نخستین گل این رقابتها را به زیبایی به ثمر رساند به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد اما هواداران لهستان تیتون دروازه بان این تیم را که از روی نیمکت وارد زمین شد و ضربه پنالتی یونان را مهار کرد به شدت تشویق می کردند و او را بهترین بازیکن زمین خطاب می کردند.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ