متهم شدن ۳ داور به دریافت رشوه جنسی!

۱۸فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

سایت گل: سه داور لبنانی متهم به دریافت رشوه جنسی برای تغییر نتایج بازی های فوتبال شدند.

 
به رغم مبارزه بین المللی با تبانی در فوتبال و اقدامات و قانونگذاری های اخیر یوفا بازرسان کنفدراسیون فوتبال آسیا هم به دنبال رد پای پولهایی می باشند که در این راه استفاده شده اند.
 
این تحقیقات سبب شده تا هم اکنون جنبه دیگری از فساد در فوتبال آشکار شده و ۳ داور لبنانی متهم به قبول کردن پیشنهاد روابط نامشروع در ازای تغییر نتیجه یک بازی جام کنفدراسیون فوتبال آسیا در سنگاپور شده اند.
 
علی صباغ، و کمک های او علی عید و عبدالله طالب به سرعت و با عجله با داوران تایلندی و مالزیایی دیدار دو تیم تامپینز راورز از سنگاپور و بنگال شرقی از هند شدند. این دیدار روز چهارشنبه با نتیجه ۴-۲ به سود تیم هندی خاتمه یافت.
 
۳ داور لبنانی به جای قضاوت این دیدار مستقیما به اداره تحقیقات رشوه خواری سنگاپور منتقل شده و روز پنجشنبه در دادگاهی در این کشور حاضر شدند.
 
این اداره در بیانیه ای اعلام کرد: هر ۳ این داوران متهم به ۳ فقره پذیرفتن روابط جنسی نامشروع رایگان به عنوان رشوه می باشند.
 
با افشای این جنبه تازه از تبانی در فوتبال فیفا هم اکنون می تواند تعهد خود به مبارزه با این فساد در فوتبال را نشان دهد.
 
پیش از این نیز تیم های ملی فوتبال لبنان و قطر متهم به تبانی در رقابت های ملی آسیایی شده بودند که تحقیقات کنفدراسیون فوتبال آسیا با پیگیری های ایران در نهایت منجر به تبرئه از این اتهامات شد.
 
در فوریه قبل آژانس مبارزه با جرایم اروپا اعلام کرد صدها مسابقه فوتبال در جریان یک برنامه جهانی شرط بندی که از سنگاپور اداره می شده همراه با تبانی بوده است. در این تحقیقات ۶۸۰ مسابقه فوتبال از جمله در رقابت های مقدماتی جام جهانی و جام ملت های اروپا به عنوان مسابقات مشکوک شناسایی شدند.
 
در اواخر همان ماه فدراسیون فوتبال لبنان ۲۴ بازیکن این کشور را به سبب شرکت در تبانی محروم کرد.


مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *