مخابرات: فروش ADSL مخابرات در ۳ استان بعلت عدم ارائه پهنای باند از سوی زیرساخت متوقف شد

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

معاون شرکت مخابرات ایران گفت: به سبب عدم ارائه پهنای باند اینترنت از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت، فروش سرویس ADSL در ۳ استان کشور از سوی مخابرات متوقف شده است.
 
وی در گفتگو با مهر، در مورد آخرین وضعیت اختلاف حساب شرکت مخابرات ایران با شرکت ارتباطات زیرساخت و دستور توقف فروش پهنای باند اینترنت به مخابرات از سوی زیرساخت اظهار داشت: دستور توقف فروش پهنای باند اینترنت به مخابرات کماکان باقی است اما با این حال این موضوع در کیفیت سرویس مخابرات تاثیر منفی نداشته است.
 
وی با بیان اینکه برای آنکه با افت کیفیت در ارائه سرویس ADSL مواجه نشویم ناچار به توقف توسعه در مناطقی هستیم که امکانات نداریم، افزود: هم اکنون در دو استان بوشهر و کردستان و نیز چند منطقه در استان تهران به سبب عدم توسعه و نبود امکانات پهنای باند اینترنت، فروش سرویس ADSL متوقف شده است.
 
سخنگوی شرکت مخابرات ایران گفت: برای توسعه ADSL در حال حاضر و متوقف نکردن ارائه این سرویس، نیازمند پهنای باند اینترنت با ظرفیت ۲۰۰ لینک STM1 هستیم.
 
زارعیان با بیان اینکه در حال مذاکره برای رفع مشکل موجود با شرکت ارتباطات زیرساخت هستیم، خاطرنشان کرد: مخابرات نسبت به تعهدات مالی خود پایبند است و در زمان مورد تعهد این مبالغ را پرداخت می کند؛ بدهی که از سوی دولت عنوان می گردد مربوط به مبالغی است که مخابرات در مورد آن اختلاف حساب دارد.
 
به گفته معاون شرکت مخابرات ایران، ۹ درصد درآمد مخابرات از محل تلفن ثابت و ۹۰ درصد درآمد مخابرات از مکالمات خارج از کشور بابت هزینه های شبکه به شرکت ارتباطات زیرساخت پرداخت می گردد که ممکن است به سبب لاوصولی های موجود، این پرداخت ها با کندی صورت گیرد.
 
به گزارش مهر، شرکت ارتباطات زیرساخت از مهرماه امسال به سبب اختلاف حساب و بدهی با شرکت مخابرات ایران، فروش پهنای باند اینترنت به این شرکت را متوقف اعلام کرده است که این تصمیم عدم توسعه اینترنت در کشور از سوی مخابرات را به همراه داشته است.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ