مردم کدام کشور از تماشای رایگان جام‌جهانی محروم‌اند؟

برای نخستین بار در ۵۰ سال اخیر، تایلندی‌ها ممکن است از تماشای رایگان مسابقات جام جهانی فوتبال محروم شوند.

مردم کدام کشور از تماشای رایگان جام‌جهانی محروم‌اند؟

به گزارش ممتاز نیوز، کونگساک یدمانی، رییس سازمان ورزش تایلند این خبر را پس از دریافت ۶۰۰ میلیون بات (واحد پول تایلند) از کمیته ملی رادیو و تلویزیون و ارتباطات (NBTC) اعلام کرد. این رقم برای تامین بودجه خرید حق پخش مسابقات جام جهانی که از یکشنبه (۲۰ نوامبر) آغاز می‌شود به سازمان ورزش تایلند پرداخت شد.

با این همه کونگساک گفته است: «حتی با مشارکت NBTC، ما هنوز یک میلیارد بات برای خرید حق پخش مسابقات جام جهانی از فیفا کم داریم؛ چراکه رقم حق پخش برای کشور ما ۱.۶ میلیارد بات اعلام شده و این رقم خیلی بالاتر از مبلغی است که برای کشورهای همسایه تعیین شده است.»

بر این اساس سازمان ورزش تایلند (SAT) هشدار داده که ممکن است مردم این کشور از تماشای رایگان مسابقات جام جهانی محروم شوند و نتوانند این بازی‌ها را از فیفا بخرند.

با این همه SAT همچنان در حال مذاکره با فیفا بوده اما بعید است قیمت تعیین‌شده قبل از پایان مهلت آخر ـ جمعه (۱۸ نوامبر) ـ کاهش یابد.

به گفته او اگر تایلند در مهلت مقرر قرارداد را امضا نکند، بینندگان نمی‌توانند هیچ‌یک از ۶۴ بازی جام‌جهانی را از تلویزیون رایگان تماشا کنند. با این حال، وزارت ورزش تایلند امیدوار است که فیفا گزینه‌های دیگری را برای تماشای مسابقات به طرفداران تایلندی ارائه دهد.

روز یکشنبه، فیفات راچاکیت پراکارن، وزیر گردشگری و ورزش تایلند گفت که امیدوار است SAT بتواند قیمت را به ۱.۲ میلیارد بات کاهش دهد.

برنامه فیفات این است که ۶۰۰ میلیون بات دیگر را از صندوق توسعه ورزش ملی این کشور وام گرفته و پس از مذاکره با اسپانسرها، توسط تبلیغ‌کنندگان خصوصی بازپرداخت شود.

جام جهانی از سال ۱۹۷۰ از تلویزیون رایگان تایلند پخش می‌شود. از سال ۱۹۹۰، تمامی مسابقات به صورت رایگان در دسترس بوده است.

با این حال، NBTC اکنون در حال بررسی قانونی است که پخش‌های مسابقات جام جهانی را از سال ۲۰۱۲ به عنوان یک الزام تعیین کرده است.

کمیته ملی رادیو و تلویزیون و ارتباطات تایلند (NBTC) استدلال می‌کند که پخش رایگان اجباری فقط باید برای مسابقاتی اعمال شود که ورزشکاران ملی تایلند در آن شرکت می‌کنند. تیم ملی تایلند هنوز به جام جهانی فوتبال راه پیدا نکرده است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *