مرگ یک شاهزاده سعودی دیگر

جام جم آنلاین: دیوان سلطنتی عربستان سعودی با انتشار بیانیه‌ای مرگ یکی دیگر از شاهزادگان سعودی را به دلیل بیماری و کهولت سن اعلام کرد.

پس از مرگ دو ولی‌عهد شاه سعودی در کمتر از هشت ماه و انتشار شایعاتی در خصوص وخامت حال شاه سعودی، دیوان سلطنتی سعودی امروز در بیانیه‌ای مرگ شاهزاده محمد بن سعود بن عبدالعزیز را که برای درمان خارج از عربستان به سر می‌برد اعلام کرد.

پایگاه خبری الیوم السابع اعلام کرد: دیوان سلطنتی عربستان با اعلام این خبر افزود که محمد بن سعود فردا دوشنبه در ریاض پایتخت عربستان تشییع می‌شود.

شاهزاده محمد بن سعود بن عبدالعزیز آل سعود پسر سوم ملک سعود بن عبدالعزیز آل سعود بود که متولد سال ۱۹۱۹ و از شاهزادگان نسل سوم بود.

این شاهزاده سعودی در سال ۱۹۴۱ وزیر دفاع، هواپیمایی و بارزس کل عربستان پس از برادرش شاهزاده فهد بن سعود بن عبدالعزیز بود و در همان سال پدرش او را رئیس گارد سلطنتی عربستان کرد.

او از سال ۱۹۸۶ عهده‌دار امارت منطقه الباحه در جنوب غرب عربستان تا سال ۲۰۱۰ بود. بر اساس حکم پادشاه در سال ۲۰۱۰ از این منصب برکنار شد. دلیل این برکناری وضع سلامت و جسمانی او اعلام شد و برادرش مشاری بن سعود جانشین او شد.(فارس)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *