مسابقات کشورهای اسلامی بطور رسمی آغاز شد

پنجمین دوره بازی های کشورهای اسلامی به طور رسمی در قونیه ترکیه افتتاح شد.

مسابقات کشورهای اسلامی بطور رسمی آغاز شد

به گزارش ممتاز نیوز، پنجمین دوره بازی های کشورهای اسلامی به میزبانی ترکیه به طور رسمی در استادیوم اصلی در شهر قونیه افتتاح شد. در این مراسم که از ساعت ۹ به وقت محلی آغاز شد، رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه و الهام علی اف رییس جمهور کشور آذربایجان حضور داشتند.

* اعضای هیات اجرایی بدون فدراسیون در افتتاحیه رویت شدند

رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، علی دادگر و عبدی افتخاری اعضای بدون فدراسیون هیات اجرایی، علی رغبتی و علیرضا پاکدل رییس فدراسیون هندبال از جمله نفراتی بودند که در مراسم افتتاحیه شرکت کردند.

*”برادری” شعار بازی ها

در این مراسم، ابتدا لوگوی بازی های هم بستگی کشورهای اسلامی و قونیه ۲۰۲۲ به نمایش در آمد و سپس کلمه “برادری” نمایش داده شد.  سپس پرچم کشور ترکیه وارد استادیوم شد و به اهتزاز در آمد. در مراسم افتتاحیه تماشاگران هم حضور داشتند.

آغاز رژه تیم ها و حضور پرتعداد کاروان ایران

پس از نمایش کوتاهی، مراسم رژه تیم ها با حضور کاروان افغانستان آغاز شد. کاروان آذربایجان بسیار پر تعداد در مراسم رژه شرکت کرد و الهام علی اف رییس جمهور آذربایجان نیز شاهد رژه کاروان کشورش بود.

کاروان ایران با گرمکن و شلوار ورزشی به رنگ سرمه ای در مراسم افتتاحیه شرکت کرد. کاروان ایران برخلاف کشورهای دیگر دو پرچمدار داشت.

62345740

ایران با پرچمداری علیرضا کریمی ملی پوش کشتی و اکرم خدابنده ملی پوش تکواندو پس از کشوور اندونزی رژه رفت. کاروان ایران هم بسیار پر تعداد در رژه شرکت کرد و پس از دو پرچمدار، اصغر رحیمی سرپرست کاروان و سپس ورزشکاران معلولان و در نهایت دیگر ورزشکاران ایران رژه رفتند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ