مستند سیاسی «سرزمین سلمان» روی میز تدوین قرار گرفت

فیلم مستند سیاسی «سرزمین سلمان» که در ارتباط با مالکیت ایران بر جزایر سه گانه ایرانی خلیج فارس، در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید شده است، در مرحله تدوین قرار دارد

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر برنا، «سرزمین سلمان» به کارگردانی امیرحسین جوانشیر نخستین مستندی است که به طور تخصصی به حق مالکیت ایران بر جزایر سه گانه می‌پردازد و یک مستند سیاسی- ملی محسوب می‌شود.

براساس اظهارات کارگردان مستند “سرزمین سلمان” یک مقابله فرهنگی و پاسخ گویی به ادعای امارات مبنی بر مالکیت جزایر سه گانه است که در چند وقت اخیر اوج گرفته و امیدواریم که این فیلم، خط بطلانی بر همه ادعاهای بی‌اساس باشد.

جوانشیر افزود: رفتن به این جزایر بسیار سخت بود و تاکنون هم تصاویر اندکی از جزایر سه گانه تهیه شده است، ولی ما با انجام هماهنگی‌های لازم و با ورود به این مناطق توانستیم تصویربرداری زیادی انجام دهیم و بخشی از جغرافیای منطقه را نیز در این فیلم نشان خواهیم داد.

وی تاکید کرد: ما در تحقیقات فیلم از رفرنس‌های گوناگونی استفاده کردیم و بُعد ملی این مستند برای ما بسیار مهم است، چراکه این جزایر بسیار مظلوم هستند و به ویژه ابوموسی مردم محرومی دارد.

این کارگردان در پایان گفت: فیلم نریشن محور است، چراکه مستندی سیاسی است و لازم بود که قراردادها و اسناد تاریخی را به تصویر بکشیم و برای این امر استفاده از تصویر و نریشن بهتر بود. البته ما تعداد مصاحبه‌ها را به حداقل رساندیم.

گفتنی است؛ عوامل تولید فیلم مستند سیاسی سرزمین سلمان که در مدت زمان ۵۲ دقیقه تهیه شده، به این شرح هستند پژوهش و کارگردانی امیرحسین جوانشیر، مشاور کارگردان و تدوینگر سی وحید قاضی میرسعید، مدیر تصویربرداری داوود عباسی، تصویربردارهادی کمالی پور، صدابردار هادی کمالی پور و علی نصیر، مدیر تولید محمد صادق سعادتی، تدارکات علیرضا کاشانی، مجری طرح محمدصادق سعادتی و موسسه موج آبی انتظار، تهیه کننده مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.


آخرین اخبار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ