مشاهیر کنکوری

مجموعه: مطالب طنز و خنده دار

مشاهیر کنکوری

قصد داریم شما را با مشاهیر بیشتری آشنا کنیم البته با این فرض که اگر در زمان حیات این عزیزان کنکور وجود داشت، به چه سرنوشتی دچار می شدند.

نیوتن: از آنجا که این دانشمند علاقه‏ی زیادی به قبول شدن در رشته‏ی ستاره شناسی یا نجوم داشت، از صبح تا شب خودش را در اتاق حبس می‏کرد و برای قبول شدن در کنکور درس می‏خواند. و از آنجا که وقت یک پشت کنکوری بسیار ارزشمندتر از آن است که بیکار و بی‏عار برود و زیر درخت سیب لم بدهد، بنابراین سیبی هم به سرش نمی‏خورد و جاذبه‏ای هم کشف نمی‏شد و الان بنده و شما، تمام اشیاء و آدم‏های دور و برمان در فضا معلق بودیم!

لیلی و مجنون: اصولاً بسیاری از صاحبنظران معتقدند بیکار نشستن در خانه یکی از مهم‏ترین عوامل و دلدادگی معروف‏ترین عاشق و معشوق تاریخ ادبیات است. اما اگر هردوی این عزیزان در عصر ما زندگی می‏کردند آنقدر درگیر کلاس‏های تست و حل دفترچه‏های تست و مطالعه‏ی ضرایب دروس مختلف و فرم انتخاب رشته و کنکور آزمایشی بودند که سال تا سال هم وقت نمی‏کردند یاد هم بیافتند چه برسد به این که مجنون ظرفی ببرد در خانه لیلی که آش نذری بگیرد و چون لیلی زد ظرفش را شکست را بیافتد در کوچه و خیابان و در اقدامی جلف و سبک بزند زیر آواز که:

اگر با من نبودش هیچ میلی چرا ظرف مرا بشکست لیلی؟

مشاهیر کنکوری

رستم: درباره‏ی این قهرمان و اسطوره‏ی ایران زمین دو احتمال وجود دارد. یا به جای هفت خوان سنتی و جنگیدن با دیو وعجوزه و اژدها و سیر و عبور از بیابان مجبور می‏شد برود ازتکخوان کنکور عبور کند که البته واضح و مبرهن است که خیلی زود (احتمالاً وقتی به تست‏های دروس تخصصی میرسید!) می‏فهمید عبور از آن هفت‏خوان در برابر تکخوان مثل آب خوردن است.

در حالت دوم، رستم به عنوان طراح سؤال کنکور انتخاب می‏شد و سؤال‏های کنکور سختی را طرح می‏کرد، غافل از این‏که فرزندش سهراب هم امسال کنکوری است و با درماندن از پاسخ دادن به تست‏های پدرش از زندگی ناامید می‏شود و یک بلایی سرخودش می‏آورد! ناگفته پیداست که رستم دیر متوجه ماجرا می‏شود و پاسخ نامه (همان نوش داروی سابق) را وقتی کار از کار گذشته، به سهراب می‏رساند.

نوستر آداموس: احتمالاً این پیشگوی معروف فرانسوی تنها فرد مشهوری است که در مواجهه با کنکور غمی به دل راه نمی‏داد چون برای کسی که قرن‏ها قبل حوادث مهمی مثل حادثه ۱۱ سپتامبر و جنگ جهانی دوم را پیش‏بینی کرده، پیش‏بینی این که جواب تست شماره ۵ درس ادبیات گزینه الف، ب، ج یا دال است نباید کار دشواری باشد!

نیما یوشیج: پدر شعر فارسی در مواجهه با کنکور “تست نو” را ابداع می‏کرد که رها از قید و بندهای تست‏های معمولی و سرشار از خلاقیت بود. در تست‏ نو پاسخ خاصی، صحیح فرض نمی‏شد و مهم روش‏های خلاقانه‏ای بود که داوطلب برای پاسخ به تست‏ها به کار می‏برد (شیر یا خط انداختن، ریختن تاس، ده- بیست- سی- چهل کردن، اتل متل توتوله خواندن، چشم بستن و انگشت گذاشتن روی کاغذ و سایر روش‏های خلاقانه‏ی دیگر)


مجله اینترنتی ممتازنیوز سرگرمی و تفریحی اخبار روز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *