مصرف آب میوه‌های بسته‌بندی و چاقی دانش‌آموزان

تغذیه > نوشیدنی‌ها
آب میوه‌های بسته‌بندی و نوشابه‌های ورزشی علاوه بر نوشابه‌های گازدار موجب چاقی و اضافه وزن در افراد به ویژه دانش‌آموزان می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، محققان دانشگاه میشیگان با انجام بررسی‌هایی روی ۱۹۰۰ مدرسه در آمریکا دریافتند که دسترسی آسان به انواع مدل‌های آب میوه و نوشابه‌های ورزشی در مدارس باعث ایجاد چاقی و اضافه وزن در بین دانش‌آموزان شده است.

براساس این گزارش محققان افزودند مصرف نوشابه‌های ورزشی و آب میوه‌های بسته‌بندی شده توسط کودکان و نوجوانان در مدارس با داشتن مقادیر عظیم انرژی و قندها و شکرهای افزوده شده آنها را بیشتر در معرض چاقی و بیماری‌های وابسته به آن قرار می‌دهد.

نتایج حاصل از این گزارش با وجود این خطرات حاکی از آن است که باید اقدامات مفیدی علیه خوردن این نوشیدنی‌های مضر صورت گیرد و لازم است کودکان و نوجوانان را به جای استفاده از آنها به نوشیدن مایعات سالم مانند آب، شیر و دوغ‌های خانگی تشویق کرد و خوردن میوه را جایگزین آب میوه‌های بسته‌بندی شده در آنها کرد.

به گفته محققان عادت به مصرف آب بسیار مفید بوده و در بزرگسالان نیز موجب افزایش متابولیسم بدن می‌شود که در صورت نوشیدن آن قبل از خوردن غذا باعث کاهش اشتها شده که در نهایت منجر به کاهش وزن می‌شود.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ