معاون آموزشی دانشگاه تهران: آزمون دکتری باید کاملا تخصصی برگزار شود

۲۸ آبان ،

18-20.JPG

معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به تغییرات اخیر آزمون دکتری و برابر شدن سهم مراحل کتبی و مصاحبه در این آزمون، گفت: در صورت ابلاغ این تغییرات، آزمون دکتری باید کاملا تخصصی برگزار شود که این موضوع نیز به لحاظ اجرایی بسیار مشکل خواهد بود.

دکتر سید مهدی قمصری در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص برگزاری آزمون دکتری به شیوه نیمه متمرکز، گفت: وقتیکه کنکور سراسری در مرحله حذف قرار دارد، برگزاری آزمون برای پذیرش دانشجوی دکتری بسیار جای تامل و سوال دارد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران افزود: در شرایط فعلی با توجه به تغییرات صورت گرفته و برابر کردن سهم مرحله کتبی و مصاحبه آزمون دکتری، باید در نظر گرفت که هر چه ضریب اثر آزمون کتبی افزایش یابد، آزمون نیز باید تخصصی‌تر برگزار شود و متناسب با هر رشته، آزمون دکتری جداگانه برگزار شود.

وی با ذکر مثالی در خصوص آزمون برگزار شده برای مقطع دکتری رشته مدیریت مالی، گفت: طی دو سال قبل که آزمون به شیوه نیمه متمرکز برگزار شد، به عنوان نمونه آزمونی که برای این درس برگزار شد، از دروس عمومی رشته مدیریت بود، در صورتی که از امسال و با اعمال تغییرات تازه، آزمون این درس باید تخصصی‌تر برگزار شود.

به گفته قمصری، برگزاری آزمون تخصصی دکتری در همه رشته‌ها کار سختی است، اما با توجه به سهم برابر آزمون دکتری و مصاحبه، بنابراین باید آزمون از دروس تخصصی هر رشته برگزار شود.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ