ملت های عدالتخواه باید جبهه ای متحد در برابر مستکبران تشکیل دهند

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر ‘محمود احمدی نژاد ‘ در مذاکرات مشترک هیات های عالیرتبه ایران و ونزوئلا اظهار داشت: همه ملت ها باید بر ایجاد نظمی جدید در جهان، مبتنی بر عدالت خواهی و آزادی طلبی مشارکتی سازنده داشته و با گسترش همکاری میان یکدیگر در مسیر عزت و پیشرفت روز افزون گام بردارند.

وی با یادآوری همکاری های موجود میان دو کشور در بخش های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت، تجارت، علم و فناوری، مسکن و انرژی تصریح کرد: خوشبختانه روابط و مناسبات موجود میان ایران و ونزوئلا در بالاترین سطح ممکن است و دو کشور به بهترین شکل از ظرفیت های موجود در راستای گسترش مناسبات همه جانبه استفاده و بهره برداری می کنند.

رییس جمهوری با تاکید بر تلاش مسوولان دو کشور در راستای رفع موانع و مشکلات در مسیر توسعه همکاری های دو جانبه و بین المللی میان تهران – کاراکاس گفت: جمهوری اسلامی ایران در راستای تقویت روابط، مناسبات و دوستی با دولت و ملت انقلابی ونزوئلا از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد.

احمدی نژاد با تاکید بر ضرورت برقراری روابط صمیمی میان مسوولان و مردم در کشورهای مختلف جهان افزود: رهبران انقلابی همواره با مردم و در کنار مردم بوده و درصدد رفع دغدغه های آنان در حال تلاش و فعالیت هستند.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز نشانه های افول و اضمحلال مستکبران و امپریالیسم در جهان آشکار شده است، تصریح کرد: امروز سلطه گران همه توان خود را برای مقابله با ملت های مستقل و آزادی خواه به میدان آورده اند و به بهانه های گوناگون همچون حقوق بشر و دمکراسی به دنبال جلوگیری از پیشرفت ملت ها هستند.

احمدی نژاد با انتقاد از محتوای آزادی و دمکراسی مد نظر غرب تاکید کرد: زیاده خواهان به بهانه ارائه دمکراسی به ملت ها و در حقیقت برای گسترش سلطه خود در جهان به کشورها حمله کرده و اقدام به کشتار میلیون ها انسان بی گناه می کنند و امروز نیز درصدد ایجاد اختلاف و درگیری میان ملت ها در جهت بسط سلطه خود بر منابع آنان هستند.

رییس جمهوری با بیان اینکه اقدامات امپریالیسم جهانی هیچ تاثیری بر اراده و عزم ملت ها در مسیر دستیابی به عزت و پیشرفت نخواهد داشت، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران ارزش ایستادگی دولت و ملت ونزوئلا را در برابر مستکبران دانسته و همواره پشتیبان و در کنار آنها خواهد بود.

‘هوگو چاوز’ رییس جمهور ونزوئلا نیز در این نشست با ابراز خرسندی از ملاقات مجدد با احمدی نژاد از تلاش های جمهوری اسلامی ایران در راستای گسترش مناسبات همه جانبه میان دو کشور تقدیر کرد و گفت: دولت و ملت ونزوئلا با تکیه بر توانمندی های خود و با بهره گیری از دانش و ظرفیت های کشورهای دوست و مستقل، گام های بلندی را در مسیر رشد و پیشرفت همه جانبه برمی دارد.

سیام**۱۷۰۸**۱۵۷۲

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۱۹۶۲۸۱


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *