منطقه آزاد انزلی پیگیر افزایش محدوده تردد خودروهای پلاک است

۲۶م دیماه ،

منطقه آزاد انزلی پیگیر افزایش محدوده تردد خودروهای پلاک است

مدیرعامل و رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: این منطقه با همکاری استانداری گیلان پیگیر افزایش محدوده مجاز تردد خودرو پلاک شده از ۵۰ کیلومتر هوایی فعلی به کل استان است.

به نقل از ایرنا، سعید رحیمی اظهار کرد: هم اکنون محدوده مجاز تردد خودرو با پلاک منطقه آزاد انزلی ۵۰ کیلومتر هوایی شامل رشت، انزلی، لاهیجان، فومن و صومعه سراست.

وی ابراز امیدواری کرد که با توجه به تفویض اختیار به استاندار گیلان، این امر امکان پذیر شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه یکی از بازارهای خوب خودرو در جهان بورس خودروهای کارکرده است، افزود: امکان واردات خودروهای کارکرده خارجی به منطقه را با جدیت دنبال می کنیم.

رحیمی تصریح کرد: با توجه به افزایش نرخ ارز، قیمت تمام شده خودروی خارجی وارداتی به منطقه افزایش چشمگیری داشت که تا حدودی جذابیت را برای واردکنندگان و خریداران از بین برد.

رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی افزود: امیدواریم با موافقت پلیس راهنمایی و رانندگی برای صدور پلاک، این امکان در منطقه آزاد انزلی فراهم شود.

براساس مصوبه هیأت دولت در سال ۷۵ منطقه وی‍ژه اقتصادی بندرانزلی در دو بخش جداگانه تعیین شد. در سال ۸۲ منطقه ویژه اقتصادی انزلی به منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی تبدیل شد و در سال ۸۳ نیز اساسنامه سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی مورد تصویب هیأت وزیران قرار گرفت و محدوده منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی در سال ۸۴ از طرف هیأت وزیران تعیین و ابلاغ شد که بر اساس آن منطقه آزاد انزلی در سه بخش و محدوده مجزای بندری؛ اداره کل بنادر و کشتیرانی استان ، شهرک صنعتی انزلی و محدوده منطقه ویژه اقتصادی سابق انزلی با مساحت سه هزار و ۲۰۰ هکتار خشکی و تا عمق دو کیلومتر از دریا در طول ۲۰ کیلومتر از حاشیه دریای خزر را شامل می گردد.

سه شنبه ۲۶ دى   ۹:۴۴

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. شجاعی گفت:

    بسیار طرح مفیدی میباشد.سبب رونق منطقه ازاد و سبب کاهش در تورم قیمت خودروهای دهخلی میشود.امید است به کل استانهای ساحلی تءمیم یابد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *