میوه در فهرست اولویت‌ های ارز دولتی نیست


میوه در فهرست اولویت‌ های ارز دولتی نیست

۱۴:۰۵ (دوشنبه ۲۶ تیر )
اخبار مرتبط
نسخه چاپی نسخه چاپی

نایب رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی با بیان اینکه میوه جزو اولویت‌های اختصاص ارز دولتی نیست، گفت: اعتقادی هم نداریم که اولویتی به آن اختصاص داده شود زیرا همه نوع میوه در کشور تولید می‌شود.

صدرالدین نیاورانی در زمینه اولویت بندی جدید ارز برای محصولات وارداتی اظهار داشت: واردات محصولات کشاورزی از هیچ ارز دولتی استفاده نمی‌کند.

نایب رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی افزود: ارز دولتی برای واردات محصولات استرایک کشاورزی است و شامل میوه نمی‌شود.

نایب رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی افزود: واردات میوه به غیر از موز ممنوع است، اما متأسفم که انواع میوه به صورت قاچاق در بازار وجود دارد.

وی در پاسخ به اینکه ایام عید صادرکنندگان موز به دنبال گرفتن ارز دولتی بودند، گفت: دولت تحویل ارز دولتی را مطرح کرد و تائید شد به  تعدادی از وارد کنندگان موز هم ارز دولتی بدهند‌، اما بعد از اینکه این واردکنندگان به تعهداتشان عمل کردند و موز وارد کشور شد ارز دولتی را تحویل ندادند.

نیاورانی همچنین گفت: اتحادیه ملی محصولات کشاورزی با واردات میوه مخالف است زیرا زمانی که همه نوع میوه در کشور تولید می‌شود نیازی به واردات نیست و نباید هم ارز دولتی تخصیص داده شود.

به گفته نیاورانی تنها در ۱٫۵ تا ۱ ماه ایام عید به دلیل نبود سردخانه‌های مناسب که امکان نگهداری نیست مجبور به واردات هستیم و در آن مقطع دولت هر تصمیمی می‌تواند بگیرد و ما هم تابع هستیم اما  غیر از این مقطع زمانی هیچ نیازی به واردات میوه نیست.

.

.

..

.

.

فارس


Foodna RSS Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ