میزان یارانه دارو در لایحه بودجه ۹۱

رییس سازمان غذا و دارو گفت: فعلا برنامه جدیدی برای افزایش قیمت دارو در سال جاری نداریم.

ایسنا: دکتر احمد شیبانی درباره چگونگی قیمت دارو در سال جاری در صورت اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها، گفت: هر سال بر اساس تغییر هزینه‌هایی که در بخش تولید دارو انجام می‌شود، تعدیل قیمتی در داروها صورت می‌گیرد که در این روند حتی ممکن است قیمت برخی داروها کاهش یابد.

وی تاکید کرد: امسال تا این لحظه هیچ هزینه جدیدی برای دارو وجود نداشته و فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت دارو نداریم.

کاهش قیمت بیش از ۵۰۰ قلم از مکمل‌های غذایی و رژیمی

رییس سازمان غذا و دارو از کاهش قیمت بیش از ۵۰۰ قلم از مکمل‌های غذایی و رژیمی در اواخر سال گذشته خبر داد و گفت: این کاهش قیمت به میزان قابل ملاحظه‌ای صورت گرفته است به طوری که این مکمل‌ها در برخی موارد به میزان ۵۰ درصد و حتی ۳ یا ۴ برابر، کاهش قیمت اعمال شده است؛ چرا که مکمل‌ها نیز در سبد دارویی مردم وجود دارند و می‌توانند در هزینه‌های مردم موثر باشند.

وی تاکید کرد: مردم بدانند که قیمت مکمل‌های غذایی و رژیمی کاهش یافته و قیمت‌های جدید اعلام شده است. کنترل‌های لازم نیز صورت می‌گیرد که مکمل‌ها با همین قیمت‌های واقعی در اختیار مردم قرار گیرد.

رییس سازمان غذا و دارو درباره یارانه دارو در سال گذشته نیز گفت: سال گذشته مشکل خاصی در زمینه دارو نداشتیم و یارانه دارو به همان میزانی که تصویب شده بود، تخصیص یافت.

شیبانی از پیشنهاد یارانه بیش از ۴۰۰ میلیارد تومانی دارو در لایحه بودجه سال جاری خبر داد و گفت: یارانه دارو معمولا سالانه درصدی نسبت به سال گذشته افزایش می‌یابد. برای امسال نیز پیشنهادمان در زمینه یارانه دارو در لایحه بودجه لحاظ شده است و در این زمینه منتظر تصویب بودجه هستیم.


پایگاه خبری تحلیلی ممتاز | Momtaz News

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *