نخستین کاهش درآمدهای فصلی اپل طی ۱۰ سال قبل

۳۱فروردین۱۳،فاوانیوز: شرکت اپل پیش‌بینی کرده است که برای اولین بار پس از ۲۰۰۳ میلادی میزان درآمدهای فصلی آن کاهش یابد.

شرکت اپل پیش‌بینی کرده است که برای اولین بار پس از ۲۰۰۳ میلادی میزان درآمدهای فصلی آن کاهش یابد که این اتفاق به دنبال بروز مشکلات برای عرضه بعضی محصولات اپل و افزایش رقابت در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند با شرکت سامسونگ رخ می‌دهد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از فارس، خبرگزاری بلومبرگ با انتشار یافتن گزارشی اعلام کرد که ۱۴ کارشناس اقتصادی برتر جهان پیش‌بینی‌های خود را در مورد وضعیت مالی شرکت تولیدکننده گوشی‌های هوشمند آیفون تغییر دادند و اظهار داشتند که ارزش سهام اپل نسبت به سپتامبر ۲۰۱۲ که در بالاترین سطح خود بود نیز کمتر خواهد شد.

گزارش مالی اپل مربوط به فصل اول سال جاری میلادی که قرار است فردا منتشر شود، حاکی از آن خواهد بود میزان درآمدهای اپل در فصل دوم سال مالی جاری با کاهش ۱۸ درصدی به ۹٫۵۳ میلیارد دلار خواهد رسید و بر این اساس ارزش هر سهم این شرکت در بازار بورس ۱۰٫۰۲ دلار خواهد بود.

پیش از این پیش‌بینی شده بود که درآمدهای شرکت اپل در این دوره زمانی با رشد ۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۴۲٫۴ میلیارد دلار برسد که البته گفته می‌شد این رقم هم کمترین رشد درآمدهای اپل از سال ۲۰۰۹ به بعد بوده است.

“لاورنس بالتر”(Laurence Balter) از تحلیلگران مرکز Oracle Investment Research گفت: «بازار جهانی وضعیت اپل را برای من نمایان می‌کند. این بازار نیاز دارد نشانه‌های تازهی نمایان کند تا بتوانیم به آینده اپل امیدوار باشیم، زیرا شمعی که اپل هم‌اکنون در دست گرفته است سوسو می‌زند».
فاوا نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *