نرخ ارز در بـازار نزولـی می‌شـود

به گزارش ممتازنیوز، صمد کریمی ـ سخنگوی مرکز مبادلات ارزی دارندگان و متقاضیان ارز ـ  با بیان این مطلب افزود:ضمن این‌که فروش ارز هم به نرخ مبادله‌ای اعلامی از سوی بانک مرکزی به علاوه حداکثر یک درصد کارمزد به مصارف خدماتی از محل منابع ارزی حاصل مندرج در بند یک بخشنامه‌ای که به بانک‌های کشور ابلاغ شده و هم‌چنین منابع ارزی آنها بلامانع است.
کریمی در ادامه ابراز کرد: در بخشنامه‌ای که در تاریخ چهارم مهرماه به بانک‌ها ابلاغ شد آنها می‌توانند به خرید و فروش اسکناس و حتی حواله بانرخ مبادله‌ای یا نرخ غیرمرجع بانک مرکزی اقدام کنند.
وی تاکید کرد: در مرکز مبادلات ارزی به هیچ عنوان مبادلات فیزیکی ارز (اسکناس) انجام نمی‌شود.
کریمی آزاد گفت: با ورود سایر ارز صادر‌کنندگان غیرنفتی و هم‌چنین صندوق توسعه ملی به این بازار مطمئنا شاهد افزایش حجم مبادلات و عمق‌بخشی به این بازار خواهیم بود و این موضوع در نهایت تاثیرات مثبت خود را خواهد داشت.
سخنگوی مرکز مبادلات ارزی دارندگان و متقاضیان ارز پیش از این نیز گفته بود: وقتی در اقتصادی سهم عمده‌ای از بازار ارز را بازار بین‌بانکی تامین می‌کند و بازار آزادی که وجود دارد با سهم کمتری فعالیت می‌کند بنابراین پیش‌بینی ما این است که تاثیر این بازار در قیمت کمتر خواهد بود چون سهم کمتری را دارد.
وی افزود: در آینده شاهد ثبات در بازار ارز خواهیم بود و طبیعی است بعد از ایجاد ثبات طبیعتا با کنترل شوک‌های خارجی اقتصاد می‌توانیم شاهد روند نزولی نرخ ارز در بازار باشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *