هشدار بیل گیتس: منتظر بیماری‌های همه‌گیر و سویه‌های شدیدتر کرونا باشید

بیل گیتس هشدار داد: ظهور سویه‌های جدید کووید بدترین حالت همه‌گیری است.

هشدار بیل گیتس: منتظر بیماری‌های همه‌گیر و سویه‌های شدیدتر کرونا باشید

به گزارش ممتاز نیوز، بیل گیتس هشدار داد که احتمالا ما هنوز بدترین وضعیت همه‌گیری کووید را ندیده‌ایم و ممکن است نوع کشنده‌تری از این ویروس نمایان شود.

این میلیاردر مالک مایکروسافت گفت که نمی‌خواهد «قاصد غم و درد» باشد، اما «پنج درصد خطر» بدتر شدن همه‌گیری وجود دارد و از رهبران جهان خواست برای افزایش آمادگی در برابر خطرات بهداشتی بیشتر هزینه کنند.

گیتس از دیرباز در مورد خطرات جهانی ناشی از ویروس‌ها هشدار می‌داد. او پیش‌تر در سخنرانی سال ۲۰۲۲ خود ادعا کرده بود که جهان «برای مواجهه با همه‌گیری آینده آماده نیست» و بزرگ‌ترین عامل ایجاد «فاجعه جهانی» ویروس‌ است، نه جنگ.

این فرد بشردوست به فایننشال تایمز گفت: «ما هنوز در معرض خطر ابتلا به این بیماری همه‌گیر قرار داریم که می‌تواند سویه دیگری مسری‌تر و کشنده‌تر ایجاد کند. احتمالش زیاد نیست و من نمی‌خواهم قاصد غم و درد باشم، اما خطر اینکه بدترین حالت این همه‌گیری در راه باشد، بسیار بالاتر از پنج درصد است.»

این انسان نیکوکار همچنین درخواست کرد گروهی متشکل از کارشناسان با برآورد هزینه‌ای حدود یک میلیارد دلار، به مدیریت سازمان بهداشت جهانی «دبلیو‌اچ‌او» (WHO) برای شناسایی همه‌گیری‌های آینده و پیشگیری از آن‌‌ها ایجاد شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ