هشدار پلیس در خصوص کلاهبرداری تلفنی در قالب فروش سیم کارت

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

رئیس پلیس مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی گفت: عده ای سودجو در قالب فروش سیم کارت اعتباری مشابه خط دائمی اقدام به کلاهبرداری از هموطنان می کنند.
 
سرهنگ بهروز رهبریان در گفتگو با مهر اظهار داشت:برخی اشخاص در تماس‌هایی با هموطنان خود را مدیر فروش اپراتورهای تلفن همراه معرفی کرده و مدعی می شوند خطوط اعتباری نزدیک به شماره اشخاص با قیمت ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان آماده فروش است که متأسفانه بسیاری از این سیم‌کارت‌ها سوخته است یا سیم کارتی که شماره مورد نظر خریدار باشد،نیست. اشخاص بسیاری با دایر کردن شرکتهای مختلف و استخدام چند نفر به عنوان کارمند از ناآگاهی مردم سوء استفاده کرده و از این راه کلاهبرداری می کنند. 
 
وی ادامه داد: بیشتر هموطنان به سبب اینکه میزان کلاهبرداری اندک است برای طرح شکایت اقدام نمی کنند و همین موضوع سبب شده است تا کلاهبرداران به راحتی میلیون ها تومان پول به جیب بزنند. در یکی از روشها این اشخاص مدعی فروش سیم کارت مشابه با ۵۰ هزار ریال شارژ رایگان و یک سیم کارت هدیه با ۲ هزار ریال شارژ می شوند اما هنگام خرید بیشتر این سیم کارتها سوخته است.
 
رئیس پلیس مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با اخطار در مورد این تماس ها، تاکید کرد: هموطنان در صورتی که می خواهند از این سیم کارت ها خریداری کنند برای جلوگیری از سوء استفاده باید هنگام تحویل سیم کارت ابتدا آن را بررسی کرده و در صورت صحیح بودن شماره اقدام به پرداخت پول به پیک کنند. همچنین بهتر است برای دریافت اینگونه سیم کارت ها خریدهای خود را از مراکز مجاز اپراتورها به صورت اینترنتی از پایگاه اینترنتی اصلی شرکت یا حضوری انجام دهند.
 
به گفته رهبریان، درصورتی که یک شکایت در این رابطه مطرح شود پلیس آن را پیگیری کرده و به نتیجه می رساند. اگرچه میزان کلاهبرداری در این موارد اندک است اما پلیس با یک سرنخ نیز می تواند از کلاهبرداریهای میلیونی جلوگیری کند.

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ