همایش امر به معروف و نهی از منکر الکترونیکی برگزار شد

همایش امر به معروف و نهی از منکر الکترونیکی برگزار شد

حجت الاسلام خاموشی با تأکید بر اهمیت امنیت در فضای مجازی گفت: نظام اسلامی ما هرگونه اطلاعات تولیدی در جهان را با هر ویژگی دریافت نمی‌کند و نسبت به امنیت فضای مجازی، بسیار حساس است.

به گزارش مهر، «نخستین همایش امر به معروف و نهی از منکر الکترونیکی» با هدف یافتن راهکارهای مناسب برای ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر الکترونیکی به منظور سالم سازی فضای مجازی کشور با میزبانی مؤسسه فرهنگی و اطلاع رسانی «تبیان» و حضور مدیران کل تبلیغات اسلامی استان های کشور، چهارشنبه ۲۴ خرداد در پژوهشکده باقرالعلوم (ع) برگزار شد.

حجت الاسلام دکتر مهدی خاموشی ریاست سازمان تبلیغات اسلامی در بخشی از این نشست، تصریح کرد: نظام اسلامی ما هرگونه اطلاعات تولیدی در جهان را با هر ویژگی دریافت نمی‌کند و نسبت به امنیت فضای مجازی، بسیار حساس است.

وی با قدردانی از فعالیت‌های مؤسسه تبیان یادآور شد: پایگاه اینترنتی تبیان که در سازمان تبلیغات اسلامی شکل گرفت یکی از سایت‌های موفق در عرصه ترویج فرهنگ دینی است که امیدواریم این مسیر ادامه پیدا کند.

حجت الاسلام اسماعیل فلاح معاونت امور مجلس و استان‌های سازمان تبلیغات اسلامی نیز طی سخنانی با تاکید و تشویق مدیران در برقراری ارتباط با مؤسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان افزود: تبیان از آن دسته مؤسساتی است که در عرصه فعالیت و تولیدات فرهنگی و محتوایی توانسته است به خوبی ظاهر شود.

سپس دکتر طالب پور مدیر عامل موسسه تبیان با تاکید بر این که «می‌‌توانیم از این سرمایه اسلامی برای سالم‌سازی فضای مجازی استفاده کنیم» گفت: کاربر در این طرح از طریق سایت WWW.AMNIRAN.IR نظر خود را به سهولت ارسال می‌‌کند و بر اساس نرم‌افزارهای هوشمند متناسب با تعداد آراء و وزن آن‌ها و نظراتی که داده می‌شود می‌تواند یک مطلب را حذف، جابه‌جا یا آن را فیلتر کند.

مدیر عامل موسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان با اشاره به این که «در حال حاضر طرح اولیه و آزمایشی آن را در دست اجرا داریم» افزود: مجموعه های متعددی از گروه های کاربری متعهد در قالب معتکفین، هیئات مذهبی، روحانیون مستقر، طرح هجرت و … با سازمان تبلیغات اسلامی همکاری دارند، که بهره برداری از این ظرفیت می تواند تأثیر به سزایی در سالم سازی فضای مجازی داشته باشد.

طالب پور با بیان این که «حسن این مجموعه انتخابی بودن، جامعیت و کمک نیروهای مردمی است» گفت: امیدواریم فاز دوم این طرح که عملاً به استفاده می‌رسد در سال آینده به بهره‌برداری برسد.

مهندس سید حیدر مرتضوی معاونت زیر ساخت موسسه تبیان، نیز با معرفی زیرساخت های گسترده سازمان تبلیغات اسلامی در سراسر استان ها، به تشریح نحوه بهره برداری از این بستر، برای اجرای طرح امر به معروف و نهی از منکر الکترونیکی پرداخت و نمونه موفقی از ابزارهای فنی مورد نیاز برای اجرای طرح را معرفی کرد.

لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

اخبار ICT در ایستنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *