وجود یک اشکال امنیتی در گوشی‌های سامسونگ

۶ م دیماه ،

دستگاه‌های سامسونگ دارای یک رخنه می باشند که به برنامه‌های مخرب اجازه می‌دهند تا به حافظه تلفن دسترسی پیدا کنند.
به گزارش (ایسنا)، شرکت ترند میکرو، نرم‌افزارهای امنیتی تلفن همراه خود را برای تشخیص حملات بالقوه برروی دستگاه‌های الکترونیکی سامسونگ به روزرسانی کرد. دستگاه‌های سامسونگ دارای یک رخنه می باشند که به برنامه‌های مخرب اجازه می‌دهند تا به حافظه تلفن دسترسی یابند.
در حال حاضر این شرکت محصولات امنیتی تلفن همراه دارای یک الگو است که اگر برنامه‌ای در حال سوءاستفاده از این رخنه بود، آن را تشخیص می‌دهد. این رخنه به اندازه آسیب‌پذیری‌های اجرای کد از راه دور در ویندوز نیز جدی است.
بر اساس گزارش مرکز ماهر دستگاه‌های آسیب‌پذیر شامل دستگاه‌های تلفن همراه سامسونگ S2 و S3 و همچنین Galaxy Note، Note II، Note Plus و Note 10.1 به شمار می‌روند.
به گفته متخصص فنی ارتباطات شرکت ترند میکرو، این شرکت نمونه‌ای از برنامه مخرب را که از این آسیب‌پذیری استفاده کرده باشد، پیدا نکرده است اما به احتمال بسیار در آینده نزدیک پیدا خواهد کرد.
او ادامه داد: ما معتقدیم به سبب محبوبیت دستگاه‌های سامسونگ، این احتمال وجود دارد که توسط این آسیب‌پذیری تحت تاثیر قرار بگیرند و خسارات وارد شده می تواند قابل توجه باشد. برنامه طراحی شده توسط شرکت ترند میکرو نیز می‌تواند کد سوء استفاده را غیرفعال کند اما این تابع می‌تواند مشکلات دیگری مانند از کار انداختن دوربین دستگاه را به همراه داشته باشد.


iTanalyze.ir
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ