ورود تلفن همراه iبه کشور با ارز آزاد ادامه دارد

یکشنبه ۷ آبان iبه نقل از منبع ذکر شده در انتهای خبر در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است موبنا- رییس مجمع واردکنندگان اعلام نمود واردات گوشی تلفن همراه توسط فعالان قانونی این حوزه با ارز آزاد همچنان ادامه دارد.

“حسین برخوردار” اظهار داشت: با شرایط فعلی که گوشی موبایل جزو کالاهای لوکس قرار گرفته پیش بینی می گردد iبه این دسته از کالاهای ارتباطی کارگروه ۱۰ اختصاص یابد، اما این در حالی است که تا کنون فعالان قانونی برای واردات این وسیله ارتباطی و دیجیتالی مجبور iبه تهیه ارز آزاد می باشند.

وی افزود: iبه سبب قرار گرفتن گوشی موبایل در لیست کالاهای لوکس تا کنون iبه این کالای ارتباطی هیچ گونه ارز مرجعی تخصیص نیافته است.

بر اساس این گزارش تفسیری بعد از اجرای قانون هدفمندی یارانه و همچنین ساماندهی بازار ارز، که کالاهای حوزه IT و فناوری اطلاعات جزو اولویت ۵ تا هفتم قرار گرفته بود، در آخرین ارزیابی که از سوی بانک مرکزی برای این حوزه انجام شده،آی تی در اولویت نهم قرار گرفته است که جزو کالاهای لوکس و غیر ضروری و همردیف کالاهایی مانند کاغذ سیگار و تخم پرندگان، ماشین آلات پر مصرف و ادویه جات شده است.

IT Iran

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ