ورود کارتریج با برچسب شبنم به بازار

۰۲خردادماه۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

ورود کالاهای تقلبی به بازار IT چندی است که از سوی بعضی مسوولان و فعالان بازار به مصرف‌کنندگان اخطار داده می‌شود تا تحت عنوان نام‌ها و برندهای بزرگ قرار نگیرند، چراکه محصول ارایه شده با نام برندهای بزرگ نه‌ تنها واقعی نیست بلکه با جعل اسم و جعبه به عنوان محصول اورجینال در اختیار کاربران و مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، در این بین باید به کارتریج‌های تقلبی و جعلی با نام برندهای بزرگ اشاره کرد که به وفور در بازار ملاحظه می‌شود و این بازار پرمصرف را دچار آشفتگی کرده است.

در این خصوص مژگان کریمی یکی از فعالان این بازار گفت: چند سالی است که توزیع کارتریج و مواد مصرفی در ایران تحت نام برندهای بزرگ جعل می‌شود و در اختیار کاربران و مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه افزایش تقلب و جعل در بازار کارتریج سبب شد تا اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران( اتحادیه رایانه داده‌ورزی و ماشین‌های اداری تهران) این مساله را تحت عنوان بخشنامه‌ای به تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان و فروشندگان مواد مصرفی ماشین‌های فتوکپی و چاپگر، کپی، کارتریج تونر دو لوپر، درام، بلید، جوهر، مرکب، ریبون و… ابلاغ کند ،افزود: در این بخشنامه صراحتا عنوان شده است در صورت بازرسی های نامشهود و اعلام گزارش های مردمی مبنی بر تقلبی بودن کالا واحد یا صنف یا اشخاص حقیقی و یا حقوقی به مراجع ذیصلاح قضایی معرفی و واحد صنفی پلمپ و پروانه کسب باطل می گردد .

وی با اشاره به اینکه در این بخشنامه، توزیع گسترده مواد مصرفی غیراورجینال با مارک‌های مشهور که جعبه و کارتن آنها در داخل کشور تولید و کالای داخلی آنها اصلی نبوده و به صورت متقبلانه بسته‌بندی و بعضا با هولوگرام سبب گمراهی مصرف‌کنندگان می‌شود، آورده شده است با توجه به شکایت کثیر وارده در این خصوص اداره بازرسی و کشف کالای قاچاق، اداره مشارکت‌های مردمی (۱۲۴) و اتحادیه به تمامی تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان و فروشندگان مواد مصرفی که این‌گونه کالاها را به بسته‌بندی‌های به شکل اورجینال تهیه شده و عرضه می‌نماید اخطار داده می‌شود تا این کالاهای نامرغوب و غیراصلی را جمع‌آوری کنند.

او در ادامه از ورود کارتریج‌هایی با پودر مصرفی میتسوبیشی ژاپن با برند “لانگ هورن ” خبر داد و گفت: این محصول با جعبه اصل و نشان هولوگرام و برچسب شبنم وارد ایران می‌شود و جنس تقلبی این کارتریج دربازار وجود ندارد. این در حالی است که خدمات پس از فروش به صورت وارانتی (تعویض رایگان ) انجام می‌شود که دیگر امتیازات این برند کارتریج است.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ