وزیر بهداشت: پزشک خانواده از خرداد در تهران اجرا می‌شود

سلامت > خانواده
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای برنامه پزشک خانواده از ماه آینده در استان تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد حسن طریقت منفرد گفت: بودجه برنامه پزشک خانواده در ردیف‌های متفرقه قرار دارد که تامین و پرداخت ردیف‌های متفرقه بعد از خرداد ماه میسر می‌شود اما معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور قول همکاری داده و آمادگی پرداخت بودجه پزشک خانواده از ماه آینده را اعلام کرد.

وی که در دومین روز از گردهمایی معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی سخن می‌گفت، افزود: با همکاری معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، انشاءالله از ماه آینده اجرای برنامه پزشک خانواده در استان تهران آغاز می‌شود و سپس به سایر استان‌ها تسری می یابد.

وزیر بهداشت اجرای برنامه پزشک خانواده را مهم‌ترین اولویت وزارت بهداشت دانست و تاکید کرد: برای ساماندهی نظام بهداشت و درمان کشور راهی جز احیای جایگاه طب عمومی دیروز و پزشک خانواده امروز نداریم.

وی یادآور شد: پزشک خانواده امروز طبیب عمومی است که نظام بهداشت و درمان را مدیریت می‌کند و اگر بخواهیم حرمت و تقدس پزشکی را در جامعه حفظ کنیم هیچ راهی به جز اجرای برنامه پزشک خانواده نداریم.

وزیر بهداشت با اشاره به تجربه موفق سیستم بهداشت و درمان کشورهای غربی به دلیل داشتن پزشک خانواده خاطر نشان کرد: پزشک عمومی باید بیشترین جایگاه اقتصادی و اجتماعی را داشته باشد تا بتواند دین خود را به مردم اداکند.


RSS
منبع:همشهری آنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *