وین ۴؛ دور تازه مذاکرات ظریف و اشتون در مسیر تدوین پیش‌نویس متن مشترک

ایران > سیاست‌خارجی– ممتازنیوز:
دور تازه مذاکرات محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مسیر تدوین پیش نویس متن مشترک توافق جامع آغاز شد.

به گزارش ایرنا، در این نشست که از ساعت ۱۰ روز پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت و در دومین روز از مذاکرات وین ۴ در محل اقامت روسای هیات های مذاکره کننده ایران و گروه ۱+۵ در هتل کوبورگ برگزار شده است، طرفین موضوعات مطرح شده از روز قبل در مسیر تدوین پیش نویس متن مشترک توافق جامع را ادامه می دهند.

براساس این گزارش، بعد از دیدار و گفت و وی ظریف و اشتون ، مذاکرات با حضور گروه ایرانی و معاونان خانم کاترین اشتون ادامه خواهد یافت.

سومین دور از مرحله چهارم مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ قرار بود شامگاه چهارشنبه برگزار شود، اما با توجه به ادامه مشورت‌های طرف غربی به صبح پنجشنبه موکول شد.

وزیر امور خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا صبح و عصر چهارشنیه در دو نوبت در باره آغاز نگارش متن توافق نامه نهایی هسته ای میان ایران و ۱+۵ شامل کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه، چین، روسیه و آلمان مذاکره کردند.

توافق نخستیه ایران و ۱+۵ در موضوع هسته ای سوم آذرماه سال در ژنو حاصل شد. قرار است توافق نهایی میان طرفین به سند مکتوب تبدیل شود.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ