“پراید” در صدر خودرو های صادراتی قرار گرفت/ قیمت هر پراید صادراتی ۵۵۰۰ دلار

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

در آذر ماه هزارو ۴۸۱ خودرو سواری به ارزش ۱۰ میلیون دلار از کشور صادر شد.

بررسی های خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران از آمارصادرات آذر ماه نشان میدهد که در این ماه هزارو ۴۸۱ خودرو سواری به ارزش ۱۰ میلیون دلار از کشور صادر شده است.

بر اساس این گزارش ممتاز به نقل از عراق،آذربایجان و مصر سه کشور عمده مقصد صادرات خودرو های سواری است.

در آذر ماه ۵۰۰ خودرو سواری پراید به عراق به ارزش دو میلیون و ۷۵۰ هزار دلارو ۸۲ خودرو سواری تیبا به ارزش ۶۰۶ هزارو ۸۰۰ دلار صادر شده است.بر این اساس قیمت هر پراید صادراتی به عراق نزدیک به ۵۵۰۰ دلار و قیمت هر خودروی تیبا ۷۴۰۰ دلار است.
 
این گزارش ممتاز به نقل از می افزاید:در مدت یاد شده ۲۸۲ خودرو سواری پراید به آذربایجان به ارزش یک میلیون و ۶۳۵ هزارو ۶۰۰ دلار و ۹۶ خودرو تیبا به ارزش ۷۱۰ هزارو ۴۰۰ دلار،۵ سواری سمند به ارزش ۴۰ هزار دلار،۲۱ پیکان دوکابین و ۸۴ تندر ۹۰ به ارزش ۶۱۲ هزار دلار به آذربایجان صادر شده است.قیمت هر خودرو پراید۵۸۰۰ دلارو قیمت هر تیبا ۷۴۰۰ دلار و قیمت هر سمند صادراتی ۸۰۰۰ دلار است.

همچنین در مدت  یاد شده ۴۰۸ خودرو تیبا و پراید به ارزش دو میلیون و ۸۵۲ هزارو ۲۰۰ دلار به مصر صادر شده است.

نکته قابل توجه درآمار صادرات خودرو صادرات ۳ دستگاه پژو ۲۰۶SD و یک دستگاه پژو ۲۰۶ HB به ارزش ۵۵ هزارو ۸۶۶ دلار و سه دستگاه رانا به ارزش ۳۴ هزارو ۵۰۰ دلارو سه دستگاه خودرو شامل پژو ۲۰۶،تیبا،رانا به کشور اسپانیا است.

همچنین یک دستگاه خودرو تیبا به ارزش ۷۴۰۰ دلار در آذر ماه به ایتالیا صادر شده است.
در مدت یاد شده هفت خودرو پراید به ارزش ۴۰ هزارو ۶۰۰ دلار،۱۲ خودرو پراید و تیبا به ارزش ۷۱ هزارو ۶۰۰ دلارو یک وانت پیکان به ارزش ۳۳۰۰ دلار به ترکمنستان صادر شده است.

در آذر ماه یک دستگاه پراید،پنج دستگاه سمند،یک دستگاه پژو slx،یک دستگاه پژو پارس به چین صادر شده است.

همچنین ۴ دستگاه پراید و تیبا به ارزش ۲۴ هزارو ۷۰۰ دلار به کامرون صادر شده است.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. من هم ایرانیم گفت:

    اگر دلار را بین ۵۰۰تا۱۰۰۰ تومان حساب کنی تقریبا قیمت پراید بدست میاید.البته امیدوار شدم چون فکر میکردم از بدبختر وجود ندارد که پراید سوار بشه.فکر میکنم این خدمت سایپا نباید بی اجر و پاداش بماند به مدیران سایپا پپاداش های میلیاردی باید داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *