پرداخت موبایلی قبض با اسکن بارکد

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

معرفی برنامه کاربردی منتخب هفته به یک اپلیکیشن بانکداری موبایل اختصاص دارد که برای سیستم‌عامل اندروید و IOS عرضه شده و قابلیت‌های بیشتری نسبت به سایر نرم‌افزارهای بانکداری همراه دارد.
به گزارش خبرگزاری فارس، این بار معرفی برنامه کاربردی منتخب هفته به یک اپلیکیشن بانکداری موبایل اختصاص دارد.این برنامه کاربردی برای سیستم‌عامل اندروید و IOS عرضه شده است.
 
«سامانک» اپلیکیشن بانکداری بانک سامان است که در مقایسه با برنامه‌های بانکداری سایر بانک‌ها دارای قابلیت‌های بیشتری است.
 
از جمله اینکه اغلب نرم‌افزارهای بانکداری ایرانی تنها برای اندروید عرضه شده‌اند یا نسخه IOS آنها برای محصولات جیبرگ شده اپل عرضه شده‌، اما این نرم‌افزار به صورت رسمی در App store اپل به ثبت رسیده است. طراحی مناسب و رابط کاربری روان از ویژگی‌های ظاهری این نرم‌افزار است. همچنین این برنامه دارای ویژگی شناسایی بارکد است که برای کاربر قابلیت جذابی است.
 
ورود به برنامه با واردکردن شماره مشتری و رمز آغاز می گردد.
 
سپس لیستی از خدمات برنامه ارائه می‌شود. این خدمات جز امکانات اولیه اپلیکیشن‌های بانکداری همراه محسوب می‌شود و در بسیاری از نرم‌افزارهای بانکداری بانک‌های دیگر نیز یکسان است.
 
اما این نرم‌افزار یک قابلیت لذت‌بخش نیز دارد و آن پرداخت قبوض از طریق بارکد است تا سرانجام بارکدهایی که سال‌ها در کنار قبوض به چشم می‌آیند، استفاده شوند.
 
برای استفاده از این خدمت، کاربر باید به قسمت خدمات کارت وارد شود و گزینه پرداخت قبض را انتخاب کند.
 
سپس در صفحه‌ای که برای پرداخت قبض نمایش داده می‌شود، علاوه بر امکان رایج و معمول پرداخت از طریق شناسه قبض و شناسه پرداخت، امکان پرداخت از طریق اسکن بارکد نیز پیش‌بینی شده است که استفاده از این روش برای گوشی‌ یا وسایل همراهی با این قابلیت فراهم است.
 
بارکد قبض از طریق دوربین گوشی‌تلفن همراه، اسکن می‌شود.
 
پس از اسکن بارکد، مشخصات قبض تشخیص داده می‌شود. که با تایید کاربر در مرحله آخر، پرداخت قبض انجام می‌شود.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *