پیشنهاد غرامت مالی و بستن پرونده امام موسی صدر از سوی مقامات سابق لیبی

شواهد جدید از زنده بودن امام موسی صدر:

ایران > سیاست‌خارجی
نزدیکان امام موسی صدر بار دیگر با تاکید بر زنده بودن ایشان، حقایق تازه‌ای از این پرونده را افشا کردند. فرزند امام موسی صدر در یک گفتگو تلویزیونی از شواهدی خبر داد که نشان می دهد امام و همراهانش زنده هستند و لیبی را ترک نکرده اند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از از النشره ، “حسن یعقوب” نماینده سابق پارلمان لبنان و فرزند شیخ یعقوب از همراهان امام موسی صدر در سفر بی بازگشت به لیبی، تاکید کرد: اطلاعاتی در دست داریم که نشان می دهد امام موسی صدر و یارانش در قید حیات هستند.

مهر در این باره نوشت: وی با اشاره به نقش آفرینی احتمالی رژیم صهیونیستی در پرونده ربایش امام موسی صدر اظهار داشت: ربایش امام موسی صدر دو علت اساسی داشت؛ نخست اینکه اسرائیل از اقدامات صدر بسیار متضرر شده بود و اگر دقیق تر شویم متوجه خواهیم شد که ربایش ایشان تنها چهار روز با آغاز مذاکرات کمپ دیوید فاصله داشت.

حسن یعقوب افزود: عامل دوم این بود که پس از اشغال لبنان از سوی نظامیان صهیونیست، امام موسی صدر متوجه بودند که نمی توان برای آزادسازی اراضی به حمایت سازمان ملل اتکا داشت و به همین دلیل در تلاش برای انجام یک تظاهرات مردمی گسترده به سمت جنوب لبنان بود که مقدمات آن انجام شد و قرار بود پس از بازگشت ایشان از لیبی برگزار شود.

وی همچنین از موضوع تقاضای رسمی رژیم صهیونیستی برای تحویل جسد “معمر قذافی” پرده برداشت که مسئول اصلی ربایش امام موسی صدر و یارانش است.

از سوی دیگر، “رباب صدر” در یک گفتگو تلویزیونی اظهار داشت: شواهدی وجود دارد که نشان می دهد امام موسی صدر و همراهانش زنده هستند و لیبی را ترک نکرده اند.

فرزند امام موسی صدر با تاکید براینکه تعامل ما با موضوع ربایش امام همچون یک مسئله مهم برای امت اسلامی بوده، تاکید کرد: برخی از مقامات لیبی درگذشته تلاش کردند که با ما تماس برقرار کنند. آنها ازما می خواستند که دربرابر دریافت غرامت مالی به طور کلی از پیگیری پرونده ربایش امام موسی صدر صرفنظر کنیم که این خواسته را نپذیرفتیم.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *