چانه‌زنی برای عرضه ارز صادراتی در اتاق مبادلات/رحیمی و غضنفری نیامدند

به گزارش تفسیری ممتاز نیوز به نقل از ارانیکو در تاریخ یکشنبه ۷ آبان ۹۱،

چکیده: جلسه دوم تعیین راهکارهای ارایه ارز صادرات در اتاق مبادلات ارزی، شنبه هفته جاری با حضور نمایندگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی و اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی، برگزار شد و در آن، چانه‌‎زنی بر روی شیوه‌های عرضه ارز صادراتی در اتاق مبادلات ارزی ادامه یافت.

به گزارش تفسیری خبرنگار مهر، بعد از اینکه محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور از صادرکنندگان درخواست نمود که ارز حاصل از صادرات محصولات خود را در اتاق مبادلات ارزی، عرضه نمایند؛ جلسات چانه‌زنی میان صادرکنندگان و دولت بر روی ارایه شیوه‌های عرضه ارز صادراتی همچنان ادامه دارد.

روز پیش ن- شنبه – یز جلسه‌ای با حضور نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی، فعالان اقتصادی و نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تشکیل شد که البته در آن، محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس‌جمهوری و مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت حضور نداشته و قرار بر این شد که جلسات در سطح کارشناسی ادامه یابد تا به جمع‌بندی مشخصی برسد.

علی درستکار، سخنگوی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با اشاره به برگزاری جلسه روز پیش فعالان اقتصادی و صادرکنندگان به خبرنگار مهر گفت: از اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران نمایندگانی در کنار صادرکنندگان و فعالان اقتصادی در این جلسه حضور داشتند و البته قرار بر این شده است که جلسات در سطح کارشناسی برگزار شود، چراکه در جلسه اول، با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری، وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، راهبردهای کلان مشخص شده است.

وی افزود: فعالان اقتصادی و صادرکنندگان از برگزاری این جلسات رضایت دارند و به نظر می‌رسد که دولت هم به دنبال تامین نظر بخش خصوصی برای ارایه ارز حاصل از صادرات باشد؛ به هرحال این کار جای تقدیر دارد.

درستکار خاطرنشان نمود: بعد از برگزاری جلسات کارشناسی و جمع‌بندی نهایی، احتمالا طرح پیشنهادی اعضای جلسه به مقامات ذیربط ارایه خواهد شد که در آن امیدواریم به جمع‌بندی مناسبی برسیم. وی اظهار داشت: امروز و فردا نیز قرار است که این جلسات ادامه داشته باشد.


ارانیکو – آخرین خبرها و مقالات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *