کدام میوه هاپرانرژی هستند؟

اگر در پایان روز احساس خستگی و بی‌حالی می‌کنید احتمالاً مصرف یک وعده ناهاری سنگین و پرچرب شما را خواب‌آلوده و خسته کرده و یا اینکه با انجام کار زیاد انرژی خود را مصرف کرده‌اید.
به گزارش ممتازنیوز؛ با توجه به این که اغلب ما در طول روز این وضعیت را تجربه می‌کنیم، معمولاً به فکر چاره‌ای برای رفع خستگی و خواب‌آلودگی خود می‌افتیم و به دنبال راه‌ حلی برای کسب مجدد انرژی هستیم.
سایت اینترنتی هلت می آپ در یک مقاله جدید، فهرستی از انرژی‌زاترین میوه‌ها را منتشر کرده است که می‌توانند انرژی و چابکی را به سلول‌های شما بازگردانند.

این میوه‌های انرژی‌زا عبارتند از :
موز
تمام مربیان ورزشی توصیه می‌کنند که پیش از شروع تمرینات، یک عدد موز بخورید. موز منبع غنی از کربوهیدرات‌ها است و در رأس فهرست میوه‌های انرژی‌ زا قرار دارد.

هندوانه
خوردن این میوه، طراوت و شادابی ایجاد می‌کند و منبع غنی از ویتامین C است. همچنین هندوانه ذخیره آب فوق‌العاده‌ای است که مانند یک آبادی در وسط بیابان، امیدوار کننده است.

سیب
این میوه از منابع غذایی بسیار مهمی است که می‌تواند به آرامی انرژی را در بدن آزاد کند و همچنین سرشار از ویتامین B و C و پتاسیم که انرژی مورد نیاز بدن را تأمین می‌کند.

پرتقال
این میوه نیز « نیروگاه » انرژی و ویتامین C است. به علاوه پرتقال حاوی مقادیر قابل توجهی فسفر، مواد معدنی و فیبر خوراکی است که به بهبود فعالیت‌های سالم بدن کمک می‌کند.

انبه
این میوه اصطلاحاً شاه میوه‌ها نامیده شده است و سرشار از ویتامین‌های B  و C ، کلسیم، پتاسیم، روی، فولات و پروتئین است.

آووکادو
این میوه نیز هر چند حاوی ذخایر قابل توجه چربی است اما چربی آن از نوع خوب است و از جمله میوه‌هایی است که به عنوان یک تقویت‌ کننده انرژی، می‌توان روی آن حساب کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *