کشف حدود ۱۰۰ هزار دلار قاچاق در کمربند مسافر/شمش طلای ۲ میلیاردی در جیب شلوار

۱۱اردیبهشت،

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور، از کشف بیش از ۷ میلیارد ریال کالا و ارز قاچاق طی یک ماهه قبل در فرودگاه‌های تبریز، امام(ره)،آبادان، بوشهر و ارومیه خبر داد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، سرهنگ حسن مهری رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای مبارزه جدی با قاچاق ارز، ماموران پلیس آگاهی فرودگاه تبریز به یکی از مسافران خروجی به مقصد ترکیه مظنون و در بازرسی از وی، ۹۸ هزار و ۵۰۰ دلار ارز قاچاق به ارزش بیش از دو میلیارد ریال که ماهرانه در زیر کمربند طبی جاسازی شده  بود، کشف کردند.

وی در ادامه از کشف دو کیلو طلا توسط ماموران پلیس فرودگاه امام (ره) خبرداد و گفت: کارکنان گیت بازرسی پروازهای خروجی این فرودگاه در بازرسی از همراه یکی از مسافران، دو عدد شمش طلای یک کیلوگرمی که در جیب شلوارش جاسازی شده بود، به دست آوردند.

سرهنگ مهری، ارزش تقریبی طلاهای مکشوفه را دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برآورد کرد.

کشف ۶ هزار عدد انواع آمپول‌های انرژی‌زا

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: همچنین ماموران پلیس آگاهی فرودگاه امام خمینی (ره)، در عملیاتی دیگر حین چک مسافران پرواز ورودی از دبی، از مسافری ۶ هزار و ۶۰۰ عدد انواع آمپول‌های انرژی‌زا که ارزش تقریبی آن بیش از یک میلیارد ریال برآورد شده بود، کشف کردند.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور به کشف مقداری طلا، سکه و ارز به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون ریال توسط پلیس آگاهی فرودگاه آبادان که بصورت ماهرانه‌ای در کیف موبایل جاسازی شده بود، اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: ماموران پلیس آگاهی فرودگاه بوشهر در بازرسی از یکی از مسافران خروجی به مقصد دبی، مقداری زعفران قاچاق که در ۸۹ قوطی مختلف جاسازی و ارزش آن ۱۵۰ میلیون ریال برآورد شده بود، کشف کردند.

مهری با اشاره به کشف انواع البسه زنانه و گوشی تلفن همراه قاچاق به ارزش تقریبی ۱۶۰ میلیون ریال توسط ماموران پلیس آگاهی فرودگاه‌های تبریز و ارومیه از تلاش تمامی کارکنان آگاهی پلیس فرودگاه های سراسر کشور در جهت مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز از مرز هوایی قدردانی کرد.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *