کشف گورستان قدیمی اجساد نوزادان +تصاویر

تحقیقات صورت گرفته توسط محققان دانشگاه پیتسبورگ نشان می‌دهد، گورستان باستانی در شمال آفریقا مکانی برای دفن اجساد جنین ها و نوزادان بوده است.

ممتازنیوز : تحقیقات صورت گرفته توسط محققان دانشگاه پیتسبورگ نشان می‌دهد، گورستان باستانی در شمال آفریقا مکانی برای دفن اجساد جنین ها و نوزادان بوده است.

عکس

عکس

به گزارش ایسنا، شهر باستانی کارتاژ در نزدیکی تونس کنونی در قرن نهم پیش از میلاد تأسیس شد. یک قرن قبل و در زمان آغاز حفاری ها در این شهر باستانی، محققان موفق به شناسایی بقایای اجساد هزاران نوزاد در یک سایت تدفین شدند.

سایت تدفین Tophet‌ به اندازه یک زمین فوتبال از سال ۷۰۰ تا ۳۰۰ قبل از میلاد مورد استفاده قرار گرفته بود.

«جفری شوارتز» از محققان و نویسندگان این پژوهش تأکید می کند: این سایت تدفین محلی برای قربانی کردن کودکان در آئین های خاص نبوده و قطعات دندانی موجود در این محل متعلق به جنین و نوزادان مرده ای بوده است که امکان قربانی کردن آنها وجود نداشته است.

محققان بقایای دندان های متعلق به ۵۴۰ کودک را مورد بررسی قرار داده و از چند تحقیق قدیمی تر برای برآورد سن کودکان از روی قطعات دندانی استفاده کردند.

در این مطالعه نیمی از دندان های مورد بررسی فاقد نشانه ای از تولد موسوم به خط نوزادی (neonatal line) هستند؛ این خط نشان دهنده تغییرات فیزیولوژیک مشخص در مینای دندان شکل گرفته قبل و هنگام تولد است.

استرس زمان تولد باعث توقف رشد مینای دندان در نوزادان تازه متولد شده و باعث ایجاد یک خط تیره و کوچک در جوانه دندان می شود، اما این خط یک تا دو هفته پس از تولد ایجاد می‌شود.

نتیجه این پژوهش در مجله Antiquity منتشر شده است.

طبقه بندی: اخبار مهم   |   تعداد بازدید: ۱۰۱ نفر   |   تاریخ انتشار: جمعه ۳۱ شهریور
آخرین اخبار و جدیدترین مطالب در مورد , کشف گورستان, کشف گورستان قدیمی, کشف گورستان قدیمی اجساد نوزادان, کشف گورستان قدیمی نوزادان, گورستان


مجله اینترنتی عکس ، دانلود اهنگ ، اس ام اس ، اخبار روز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ