گرانی اجاره‌بها در رکود مسکن/ فهرستی از اجاره‌بهای واحدهای زیر ۴۰ متر

۲۱ آبان ،

به گزارش تفسیری خبرنگار بازار باشگاه خبرنگاران ، باوجودی که بازار مسکن از تابستان در رکود نسبی فرورفته است اما قیمتها به خصوص در بخش اجاره بها نه تنها کاهشی نداشتند بلکه مالکان در بعضی از قراردادها پیشنهاد افزایش قیمت هم می دهند.
در واقع بعضی از مستاجران که در این موقع از سال باید قرارداد خود را تمدید کنند، با مالکانی مواجه شده اند که بهانه گرانی بعضی از کالاها، برای تمدید قرارداد رقمهای بالاتری را عنوان می کنند و حتی بعضی از آنها که در سالهای قبل افزایش اجاره بهای چندانی نداشتند، در این مدت به یکباره قیمتها را افزایش داده اند.

البته مسئولان وزارت راه و شهرسازی معتقد می باشند که با افتتاح واحدهای مسکن مهر در اواخر امسال و سال آینده، بازار اجاره بها در تهران تا حدود بسیاری کنترل می گردد و سال ۹۲، تغییرات بسیاری در بخش اجاره نشینی به همراه خواهد داشت.

فعالان بازار مسکن دو وضعیت را برای اجاره بها در سال آینده پیش بینی می کنند؛ ابتدا افتتاح‌های مسکن مهر که می تواند بخشی از تقاضای اجاره را پوشش دهد و از سوی دیگر، گرانی اجاره نشینی که بخش بسیاری از مستاجران را تحت تاثیر قرار خواهد داد که به طور حتم اگر واحدهای مسکن مهر تحویل داده شود تاثیر بسیاری را در این بخش خواهد گذاشت.

اجاره بهای بعضی از آپارتمان ها در تهران

براساس گزارش تفسیری میدانی خبرنگار مهر، یک واحد ۳۶ متری و یک خوابه در رسالت کرمان جنوبی طبقه دوم با آسانسور و انباری با ۲۸ میلیون تومان رهن کامل اجاره داده می گردد و برای واحد دیگری به مساحت ۳۷ متر و یکخوابه در میدان شکوفه با عمر ۹ ساله، ۱۰ میلیون تومان رهن و ۳۰۰ هزار تومان اجاره، تعیین شده است.

مالک آپارتمانی ۳۵ متری در ظفر هم برای ملک خود ۱۸ میلیون تومان رهن و ۵۰۰ هزار تومان اجاره تعیین کرده است و یک واحد ۳۸ متری در خیابان ایران با انباری با ۱۵ میلیون تومان رهن و ۱۵۰ هزار تومان، اجاره داده می گردد.

برای یک آپارتمان ۴۰ متری در آزادی اول کارون یک خوابه با پارکینگ هم ۲۵ میلیون تومان رهن کامل تعیین شده است و همین متراژ در خیابان جیحون با ۱۰ میلیون تومان رهن و ۲۸۰ هزار تومان، اجاره داده می گردد.

یک سوئیت ۴۱ متری با پارکینگ در بزرگراه رسالت، ۲۵ میلیون تومان رهن داده می گردد و برای واحد ۴۱ متری و نوساز با پارکینگ ۲۳ میلیون تومان رهن کامل تعیین شده است.
 


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ