گروسی: پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران یکنواخت است

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت‌وگویی عنوان کرد که اگر آژانس اتمی پایگاه داده‌های خود در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران را بازسازی نکند، هرگونه توافقی با ایران «شکننده» خواهد بود.

گروسی: پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران یکنواخت است

به گزارش ممتاز نیوز، به نقل از شرق الاوسط، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه در گفت‌وگویی با یک روزنامه اسپانیایی بیان کرد: اصل کلام این است که قریب به ۵ هفته می‌شود که ما دیدی محدود بر آنچه که درحال رخ دادن است، داریم. برنامه هسته‌ای ایران به سرعت به پیش می‌تازد و اگر توافقی حاصل شود، به سختی می‌توانم قطعات پازل را طی این مدت نابینایی اجباری کنار یکدیگر بگذارم.

وی در ادامه در رابطه با بازسازی پازل برنامه هسته‌ای ایران گفت: این کار غیرممکن نیست اما وظیفه‌ای بسیار پیچیده خواهد بود و شاید حتی به برخی توافقات خاص نیاز داشته باشد.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: همچنین نسبت به این مدت زمان که فعالیت‌های نظارتی آژانس در ایران محدود شده نگرانیم.

وی ادامه داد: آژانس باید پایگاه داده‌ها را بازسازی کند و بدون آن توافق پایه‌ای شکننده خواهد داشت چون اگر ندانیم چقدر مواد در آنجا است، چگونه می‌توانیم تعیین کنیم که حجمی از مواد باید صادر شوند و چندتا از سانتریفیوژها باید بلااستفاده باقی بمانند.

گروسی در رابطه گزارش اخیر رویترز مبنی بر تشدید غنی‌سازی اورانیوم در ایران جهت استفاده از ماشین‌های پیشرفته‌تر اظهار کرد: پیشرفت فنی برنامه هسته‌ای ایران یکنواخت است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *