گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی؛ میزان ذخایر اورانیوم ایران کاهش یافت

گردآوری توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز

ایران > سیاست‌خارجی – ممتازنیوز:
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش ماهانه خود گزارش داده است که میزان ذخایر اورانیوم با غنای پایین ایران در ماه جاری کاهش یافته است.

فارس نوشت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش ماهانه خود گزارش داده است که میزان ذخایر اورانیوم با غنای پایین ایران در ماه جاری کاهش یافته است.

گزارش اخیر آژانس درباره ایران در حالی منتشر می‌شود که این نهاد آخرین گزارش خود درباره ایران را اصلاح کرد. در گزارش اصلاح نشده ابتدایی میزان ذخایر اورانیوم با غنای ۵درصد ایران را ۸۳۹۰ کیلوگرم اعلام کرده بود. اما آژانس در اصلاحیه‌ صادر شده، این رقم را ۸۲۹۰ کیلوگرم اعلام کرده است.

از سوی دیگر یوکیا آمانو در آخرین اظهاراتش که همزمان با مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ مطرح شد، باز هم از ایران همکاری بیشتر برای حل موضوعات باقی مانده را خواستار شده بود. به نظر می‌رسد آمانو همصدا با مقامات غربی به ابزاری برای اعمال فشار بر ایران تبدیل شده باشد.

گزارش ماهانه آژانس در حالی مطرح شده که به گفته مقامات و حاضران در مذاکرات هسته‌ای وین، با تمدید گفت‌و گوها موافقت کرده‌اند و برای توافق نهایی ضرب‌الاجل اول جولای(۱خ تیر ) را تعیین کردند.

– .

RSS
منبع: همشهری
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *