یک کارشناس خودروهای وارداتی اعلام کرد: خودرو هنوز با تعرفه ۹۰درصد وارد می‌شود

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

یک کارشناس خودروهای وارداتی اعلام کرد:
خودرو هنوز با تعرفه ۹۰درصد وارد می‌شود

پرشین خودرو: یک کارشناس صنعت خودرو اعلام کرد: افزایش تعرفه ۵درصدی واردات خودرو تاثیر چندانی بر بازار این خودروها نخواهد گذاشت بلکه تنها به نفع خودروسازان داخلی خواهد بود.

جلال ریخته‌گر قدیمی در گفت وگو با خبرنگار ممتازنیوز، ضمن بیان این مطلب افزود: طی چند ماه گذشته رکود قابل توجهی که بر بازار خودرو حاکم بود در نتیجه افزایش تعرفه خودروهای بالای ۲۵۰۰سی سی رخ داد، اما در حال حاضر تصویب این مصوبه مجلس باعث جولان خودروسازان داخلی و انحصار به وجود آمده توسط آنها در بازار خودرو خواهد شد.
وی با اشاره به بی‌کیفیت بودن خودروهای داخلی گفت: حال با تصویب این قانون توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی، خودروسازان فرصت مطلوبی را برای عرضه خودروهای بی‌کیفیت خود به بازار داخلی خواهند یافت.‌
این کارشناس خودروهای وارداتی اظهار کرد: هم اکنون تعرفه خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی ۱۴۰درصد است و همچنین واردات برخی خودروهای سواری لوکس با توجه به آپشن‌های آن خودرو هنوز با تعرفه ۹۰ درصد صورت می‌گیرد.
این در حالی است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت عصر امروز، پیشنهاد کمیسیون بهداشت و درمان مجلس جهت الحاق به ماده واحده لایحه بودجه را با ۱۴۰ رای موافق، ۲۶ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۰۹ نماینده حاضر در مجلس به تصویب رساندند.
مطابق این مصوبه، عوارض واردات خودروهای سواری به میزان پنج درصد قیمت فوب (قیمت روی کشتی) افزایش می‌یابد و درآمد حاصله به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز می‌شود.
به گزارش ایسنا، در صورتی که قسمت هزینه‌ای این بند به تصویب برسد این درآمد تا سقف ۱۵۰ میلیارد تومان به منظور تامین آمبولانس مورد نیاز اورژانس کشور در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار می‌گیرد.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *