۹۹.۷ درصد روستاهای کشور برق دارند

مدیرعامل شرکت توانیر گفت: ۹۹.۷ درصد روستاهای کشور برق دارند.

۹۹.۷ درصد روستاهای کشور برق دارند

به گزارش ممتاز نیوز، آرش کردی در آیین افتتاح آغاز عملیات اجرایی پست ۲۳۰ کیلوولت آیت‌الله بروجردی که امروز صورت گرفت، اظهار کرد: سال گذشته در شرایطی صنعت برق را تحویل گرفتیم که صنایع و سایر بخش‌های وابسته به برق به دلیل قطعی با وضعیت آشفته‌ای مواجه بودند.

وی با بیان اینکه با مدیریت جهادی و برنامه‌ریزی‌های که در این راستا صورت گرفت این مشکلات رفع شده است، تصریح کرد: درمجموع بعد از انقلاب شاخص‌های صنعت برق ۱۵ برابر رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت توانیر خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم برنامه‌های متنوعی در صنعت برق دیده شده به‌طوری‌که امسال ۳۵ هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه خواهد شد.

کردی اضافه کرد: ۲ هزار و ۲۶ هزار مگاوات در دو دولت گذشته به ظرفیت تولید برق کشور اضافه شد اما تا پایان شهریور این میزان به عدد ۵ هزار و ۵۰۰ مگاوات می‌رسد.

وی بیان کرد: ۵۸ هزار روستا در کشور دارای برق هستند، شاخص متوسط روستاهای برق‌دار در دنیا ۱۵ درصد بوده درحالی‌که در کشور ۹۹.۷ درصد روستاها برق دارند و مابقی که برق ندارند عشایر کوچ رو و غیر ساکن هستند.

مدیرعامل شرکت توانیر ادامه داد: سال گذشته دولت با کسری ۱۵ هزار مگاواتی مواجه بود که در حال حاضر با مدیریت خوبی که اعمال شده بسیاری از مشکلات مرتفع شده است.

کردی با بیان اینکه خاموشی‌هایی که سال قبل مخاطراتی را در زیرساخت‌های مختلف ایجاد کرده بود دیگر وجود ندارد، افزود: تا پایان تیرماه عدد مصرفی برق در کشور به بیش از ۶۹ هزار و ۳۷۸ مگاوات رسیده است.

وی اظهار کرد: با مدیریت مصرف هماهنگ که داشتیم میزان مصرف برق خانگی چهار درصد کاهش‌یافته است.

مدیرعامل شرکت توانیر تصریح کرد: هم‌اکنون با اعمال سیاست‌های تبیین مطلوب و مدیریت جهاد گونه از نظر قوت و قدرت شبکه در منطقه اول هستیم.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ