۱۸ درصد قیمت مسکن کاذب است

۲۶م اسفند ،

به گزارش نوساز، مصطفی قلی‌خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: تا نیمه اول امسال کمی ثبات قیمت در مسکن دیده می‌شد و این ثبات روند کاری را مناسب کرده بود اما در شش ماهه دوم این روند کندتر شد.

وی با اشاره به وضعیت معاملات منعقد شده سال قبل نسبت به امسال، تصریح کرد: سال قبل در همین زمان روزانه ۱۵ هزار معامله داشتیم که نشان دهنده‌ی ثبات قیمت‌ها بود اما امسال این آمار با کاهش رو‌به رو شده است.

آرامش نسبی مسکن در سال ۹۲

قلی‌خسروی با بیان اینکه در شش ماهه دوم امسال عده‌ای از مردم به سمت خرید و فروش ارز روی آوردند، گفت: نمی‌توان با اطمینان از پیش‌بینی وضعیت بازار در سال آینده صحبت کرد اما آرامش نسبی مسکن در سال ۹۲ به نظر می‌رسد.

رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک با بیان کاذب بودن ۱۶تا ۱۸درصد قیمت‌های فعلی بازار مسکن گفت: به طور کلی هزینه‌های فعلی مسکن با قیمت واقعی آن حدود ۱۴ تا ۱۵درصد مغایرت دارد.

اگر مسکن مهر نبود ….

وی موفق‌ترین بخش مسکن در سالی که گذشت را “مسکن مهر” عنوان و اظهار کرد: اگر مسکن مهر نبود، قیمت ملک بیش از میزان کنونی می‌شد.

به گفته قلی‌خسروی درحالی که با افزایش موالید رو به رو هستیم باید ساخت و سازها نیز با برنامه‌ریزی‌های نظام‌مند افزایش یابد.

وی تاکید کرد: برای حل مشکل تعداد خانه در کشور ابتدا باید تعداد خانه‌ها و واحدهای اداری تفکیک شوند چراکه از تعداد واحدهای مسکونی مذکور یک سوم اداری می باشند و در صورت مشخص شدن این واحدها، برنامه‌ریزی برای ساخت و ساز بیشتر می‌شود.

ساخت و سازها افزایش یابد

رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک معتقد است: امسال فعالیت در بافت فرسوده نیز مناسب بود اما باید برای پاسخگویی مناسب به تعداد جمعیت و موالید، ساخت و سازها افزایش یابد.

قلی‌خسروی با اشاره به فعالیت مناسب مسکن مهر و تاثیرگذاری در بازار مسکن، گفت: امسال مسکن مهر توانست با پیشرفت، افتتاح و تحویل واحدها، سرعت خوبی در روند خانه‌دار شدن متقاضیان داشته باشد.


آخرین خبرها
منبع: نوسازنیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *