۴ امتیاز برای صعود مستقیم ایران به جام‌جهانی

۱۵خردادماه۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

شب قبل دو دیدار حساس از گروه A رقابت‌های مقدماتی جام جهانی برزیل در منطقه آسیا برگزار شد.

در مسابقه اول ایران یک بر صفر قطر را شکست داد تا امید‌هایش برای صعود مستقیم به جام جهانی و بدون اما و اگر زنده شود. سه امتیاز بازی با قطر روح تازه‌ای به فوتبال ملی ایران دمید.

به گزارش فارس، در دیدار دوم نیز نتیجه دلخواه ایران رقم خورد و کره جنوبی با وجود برتری مطلق در میدان در بیروت متوقف شود تا با این مساوی هم فاصله امتیازی ایران و کره جنوبی به یک امتیاز برسد و هم لبنان دیگر هیچ شانسی برای صعود به جام جهانی نداشته باشد و روز سه‌شنبه آینده ۲۱ خرداد با انگیزه‌ای کمتر مقابل ملی پوشان ایران به میدان بیاید.

در حال حاضر تیم ملی ایران برای صعود مستقیم به جام جهانی ۲۰۲۱ برزیل باید چهار امتیاز از این دو بازی بگیرد و امیدوار باشد که دیدار ازبکستان و کره جنوبی برنده‌ای نداشته باشد.

تیم ایران اگر به دنبال صعود مستقیم و بی‌دردسر به جام جهانی هستیم باید لبنان را در تهران شکست بدهیم و در بازی آخر مقابل کره جنوبی یک امتیاز بگیریم. آن به شرطی که کره جنوبی مقابل ازبکستان متوقف شود و بازی این دو تیم برنده‌ای نداشته باشد.

حضور در پلی آف

تیم ملی ایران اگر لبنان را شکست بدهد و یا یک امتیاز از این حریف بگیرد حضورش در پلی آف قطعی می‌شود. حتی اگر در دیدار آخر مقابل کره جنوبی شکست بخورد.

البته حضور در پلی آف معنایش پیمودن مسیری سخت برای رسیدن به برزیل است.

بهترین نتیجه کره و ازبکستان برای ایران

دیدار کره جنوبی و ازبکستان سه ‌شنبه آینده و در روز بازی ایران و لبنان برگزار می‌شود. بهترین نتیجه در این بازی برای ایران تساوی دو تیم است. اینکه ازبکستان بتواند در کره امتیاز بگیرد در این شرایط ایران در صورت پیروزی برابر لبنان ۱۳ امتیازی و صدرنشین گروه خواهد شد.

در این شرایط تیم ملی ایران برای صعود مستقیم فقط یک امتیاز نیاز دارد. البته کره برای برد مقابل ما به میدان خواهد آمد.

بازی روز ۲۸ خرداد جدال مرگ و زندگی برای رسیدن به جام جهانی است جدالی که ما یک امتیاز می‌خواهیم و کره جنوبی سه امتیاز تا به طور مستقیم به جام جهانی برویم. البته پیش فرض این است که لبنان را ما برده‌ایم وگرنه اگر به این حریف امتیاز بدهیم باید فقط به پلی آف فکر کنیم.

* پیروزی کره جنوبی شرایط ما را سخت می‌کند

در صورتیکه کره جنوبی برابر ازبکستان به پیروزی برسد و ۱۴ امتیازی شود در آن صورت ما هم در صورت پیروزی بر لبنان ۱۳ امتیازی خواهیم شد و برای صعود بدون اما و اگر باید کره جنوبی را شکست بدهیم وگرنه امکان دارد ازبکستان با پیروزی مقابل قطر با ما هم امتیاز شود و کار به تفاضل گل کشیده می شود زیرا دیدار دو تیم در تهران و تاشکند مساوی شده‌اند. در این صورت پیروزی با تعداد گل های زیاد مقابل لبنان ارزشمند خواهد بود.

فوتبال ایران هفت روز پر هیجان را پیش رو دارد. اگر لبنان را سه‌شنبه ببریم حضورمان در پلی آف قطعی می‌شود و به صعود مستقیم امیدوار می شویم خوشبختانه نتیجه بازی ازبکستان و کره جنوبی را قبل از آغاز بازی با لبنان می‌دانیم زیرا آنها دو ساعت زودتر از ما بازی دارند. این مسئله می‌تواند از نظر روحی به سود مان باشد هرچند ما اگر می‌خواهیم صعود مستقیم داشته باشیم باید لبنان را شکست بدهیم.


Varzesh3.com | ورزش ۳
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ