آغاز به کار فستیوال فیلم روتردام با نمایش فیلم‌های ایرانی

۳۰م دیماه ،

چهل‌ودومین دوره فستیوال بین‌المللی فیلم روتردام، شامگاه چهارشنبه ۲۳ ماه ژانویه ۲۰۱۳ (۴ بهمن‌ماه) در حالی افتتاح شد کە نمایش متعدد فیلم‌های ایرانی، بخش ویژه‌ای از این فستیوال را به خود اختصاص داده است.

به گزارش هنرآنلاین، فستیوال روتردام طی سال‌های متمادی به سبک فستیوال لندن به صورت غیرمسابقه‌ای برگزار می‌شد، اما از سال ۱۹۹۵میلادی به شکل مسابقه‌ای درآمد و جایزه‌ای به نام جایزه ببر به برگزیدگان خود اهدا می‌کند.

بنابر این گزارش، فستیوال روتردام امسال پذیرای بخش ویژه‌ای با عنوان “رون ایران” است کە توسط بیانکا تال و گرتان زویلوف، به عنوان دو تن از برنامه‌ریزان این فستیوال تدارک دیده شده است. برنامه‌ریزان این بخش، شرح سفر خود به ایران را به در کاتالوگ فستیوال نوشته و در نهایتا ۹ فیلم بلند، ۳ فیلم کوتاه و نیمه‌بلند و ۵ چیدمان برائ بخش ویژه سینمای ایران انتخاب شده است.

به نوشته بی.بی.سی، همچنین در کنار سرگئی لوزنیتزا، فیلمساز اوکراینی و سازنده فیلم تحسین شده “در مه”، آی وی وی، هنرمند و فیلمساز چینی، خوزه لوئیس سین فوگوس، مدیر هنری فستیوال سویل، کیس هین و فاطمه معتمدآریا، شانزده فیلم بخش مسابقه را داوری می‌کنند.

چهل‌ودومین دوره فستیوال فیلم روتردام تا روز ۳ ماه فوریه ۲۰۱۳ میلادی (۱۵ بهمن‌ماه) ادامه خواهد داشت.

 


آخرین خبرها
منبع:هنرآنلاین
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ