اخاذی سارقی در فضای مجازی با تغییر هویت

۳۱فروردین۱۳،

رییس پلیس فتا البرز از دستگیری عامل انتشار یافتن فساد در فضای مجازی خبر داد و گفت: متهم اقرار کرد به راحتی تغییر هویت و از کاربران اخاذی کردم.

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران سرهنگ نیکنام گفت: در پی رصد پایگاه اینترنتی ها و پایش فضای مجازی کارشناسان این پلیس در پایگاه اینترنتیی عمومی ، پروفایل شخصی را شناسایی که اقدام به درج مطالب خلاف عفت کرده بود.
وی ادامه داد: این فرد که خود را خانمی جوان معرفی کرده بود با ارسال پیام های مستهجن به کاربران، علاوه بر دریافت شارژ از آنان اقدام به ترویج فساد و فحشا می کرد ، که با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم در کرج شناسایی و سریعاً دستگیر شد.
سرهنگ نیکنام افزود:  متهم در خصوص بزه انتسابی اظهار بی اطلاعی  می کرد ولی در بررسی های صورت گرفته مشخص شد که وی از طریق گوشی تلفن همراه خود به اینترنت وصل و با بارگزاری مطالبی مستهجن و نیز برقراری ارتباط با کاربران در خصوص مسایل غیراخلاقی اقدام به دریافت شارژ تلفن می کرده است .
وی تصریح کرد: متهم پس از رویت مستندات به جرم خود اعتراف و اظهار داشت خود را در فضای مجازی به عنوان دختر معرفی و از این طریق از کاربران اخاذی می کرده است.
رییس پلیس فتا البرزهشدار داد: به اشخاصی که در فضای مجازی با آنها آشنا می‌شوید، اعتماد نکنید. زیرا در این فضا کلاهبرداران و شیادان به راحتی می‌توانند تغییر چهره دهند و از اعتماد شما سوءاستفاده کنند./ف


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *