بررسی دلایل تاخیر ارائه تسهیلات به خودروسازان در کمیسیون صنایع مجلس

با دعوت از رئیس کل بانک مرکزی صورت می گیرد؛

بررسی دلایل تاخیر ارائه تسهیلات به خودروسازان در کمیسیون صنایع مجلس

عصر خودرو : با توجه به تصویب کارگروه حمایت از تولید برای اختصاص ۲۰هزار میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های خودروسازی و ابلاغ ارائه این میزان تسهیلات از سوی دولت به بانک مرکزی، ضرورت دارد هر چه سریع تر این تسهیلات به شرکت های خودروسازی پرداخت شود.

به نقل از موج الیاس طاهری دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اعلام این خبر گفت: صنعت خودروسازی و توجه به توسعه در این بخش برای اشتغال بالایی که در کشور ایجاد کرده، نیازمند حمایت بیشتری از سوی دولت است.
وی ادامه داد: با ابلاغ تسهیلات ۲۰هزار میلیاردی به خودروسازی از سوی معاون اول رئیس جمهوری به بانک مرکزی، چنانچه طی روزهای آتی این تسهیلات به خودروسازان ارائه نشود کمیسیون صنایع و معادن با دعوت از رئیس کل بانک مرکزی در خصوص دلایل تاخیر برای ارائه تسهیلات توضیحاتی را خواسته و تاکیدات لازم را خواهد داشت.
طاهری با اشاره به عدم مشخص بودن دلایل تاخیر ارائه این تسهیلات برای کمیسیون صنایع و معادن، متذکر شد: قطعا با دعوت از رئیس بانک مرکزی به این کمیسیون، دلایل عدم همکاری بانک مرکزی و تاخیر در این زمینه مشخص خواهد شد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این کمیسیون اعتقاد دارد که این تصمیم کارگروه حمایت از تولید برای حمایت از صنعت خودرو و اشتغالی که در این بخش حاصل شده، بوده و باید هر چه سریع تر اجرایی شود.
طاهری همچنین به نامگذاری امسال به سال حمایت از تولید ملی اشاره و بیان کرد: از آنجا که صنعت خودروسازی جزء صنایع مهم و ارزشمند کشور محسوب می شود بنابراین چنانچه کیفیت خودروها افزایش یافته و خودرویی با جایگاه ارزشمند و در سطح ملی در کشور تولید شود از افتخارات کشور خواهد بود.
به گفته وی، سخنان مقام معظم رهبری در یکی، دو سال اخیر در خصوص جهاد اقتصادی و تولید ملی و حمایت از سرمایه ایرانی تاکیدی بر توجه ویژه به حوزه اشتغال و صنعت در کشور است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس و به طور خاص کمیسیون صنایع و معادن نیز در این شرایط از تولید و صنعت حمایت کرده و با ورود به این حوزه ها و به قدر توان، از این بخش ها حمایت خواهد کرد.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد تا با ارائه تسهیلات اختصاصی به صنعت خودرو، مشکلات موجود این بخش از صنعت بر طرف شود.

جمعه ۶ مرداد   ۱۵:۴۳


منبع:عصرخودرو

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ