بیانیه جمعی از روسای دانشگاه‌ها دربارهٔ ادعای خلاف واقع بعضی از کاندیداها

۲۰خردادماه،

جمعی از روسای دانشگاه‌های سراسر کشور با صدور بیانیه‌ای ادعای خلاف واقع بعضی از کاندیداهای ریاست جمهوری در خصوص فضای حاکم بر دانشگاه‌ها را نادرست عنوان کردند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است: ملت مسلمان ایران در سالی که به فرمایش رهبر فرزانه انقلاب به نام سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی مزین شده است در تکاپوی خلق حماسه‌ای عظیم و به یاد ماندنی از اقتدار و عزت ملت ایران و آفرینش بزرگترین جلوه مردم سالاری دینی است.

انتخابات برای ملت بزرگ ایران همواره فرصتی گرانب‌ها بوده تا در مصاف با استکبار جهانی اقتدار و انسجام خود را نشان دهد و هیمنه پوشالی آنها را ویران سازد.

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با حرکت در مسیر توسعه متوازن علمی و فرهنگی بر اساس سند چشم انداز توانسته است، در طول سال‌های اخیر به پیشرفت‌های عظیمی در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی دست یابد و به جایگاه شایسته‌ای در سطح جهانی و منطقه‌ای نایل آید و رشد ۱۱ برابری تولیدات علمی در سال‌های اخیر نسبت به کشورهای جهان، دریافت رتبه‌های بالای علمی در رشته‌هایی چون شیمی، فیزیک، نانو و بیوفناوری و … شاهد این ادعاست.

همچنین رشد هشت برابری انجمن‌های علمی دانشجویی در سال‌های اخیر، رشد شش برابری کانون‌های فرهنگی و رشد هفت برابری نشریات دانشجویی و سایر مصادیق که ذکر همه موارد آن در حوصله این بیانیه نمی‌گنجد موید پویایی حرکت در مسیر رشد و توسعه علمی و فرهنگی در دانشگاه است.

به راستی پیشرفت و توسعه کشور به ویژه از نظر علمی و فناوری غیر قابل تردید است، موضوعی که حتی دشمنان و معاندین نیز به کرات بر آن اذعان داشته‌اند، اما افسوس هنوز در داخل کشور کسانی در جلسات و گفت‌وگوهای انتخاباتی با سیاه‌نمایی از فضای دانشگاه و بازگو کردن مطالبی خلاف واقع نظیر ایجاد محدودیت برای فعالیت تشکل‌های دانشجویی و اساتید، ایجاد فضای بسته در دانشگاه‌ها و جلوگیری از حضور دانشگاهیان در همایش‌های علمی خارج از کشور و مسایلی از این قبیل اقتدار و عظمت ملت ایران را زیر سئوال می‌برند.

ما روسای دانشگاه‌ها ضمن احترام به تمامی نامزدهای ریاست جمهوری و طرفداران آنها تاکید می‌کنیم از بیان مطالب خلاف واقع و بازگوکردن مطالب تفرقه انگیز که سبب تشویش اذهان مردم شریف و حق شناس در شرایطی که زمینه پاسخگویی به آن از سوی مسئولان ذیربط به نحو شایسته مهیا نیست، اجتناب کنند و همت خود را در جهت خلق حماسه سیاسی موردنظر مقام معظم رهبری از طریق جلب مشارکت حداکثری ملت ایران مصروف دارند.

از خداوند متعال توفیق تقوای سیاسی را در این مقطع حساس از تاریخ انقلاب اسلامی مسألت می‌کنیم.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ