بیشتر مردم آمریکا گوشی هوشمند دارند!

۱۹خردادماه،

این طور که مطالعات تازه مرکز تحقیقاتی Pew Research نشان داده است، این روزها بیشتر مردم آمریکا از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند و تعریف آن‌ها از این دستگاه الکترونیکی همراه نسبت به قبل تغییر کرده است.
 
به گزارش گروه خبرها خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، آمارهای تازه نشان داده است که ۵۵ درصد مشترکان تلفن‌همراه در کشور آمریکا صاحب گوشی هوشمند می باشند و این در حالی است که ۵۸ درصد صاحبان تلفن‌همراه روی گوشی خود یکی از سیستم‌ عامل‌های معمول در بازار را در اختیار دارند.
 
 
این طور که بررسی تازه نشان می‌دهد، هم‌اکنون ۹۱ درصد بزرگسالان آمریکایی یک نوع از گوشی‌های تلفن‌همراه را در دست دارند و این رقم به آن معنی خواهد بود که ۵۶ درصد بزرگسالان آمریکایی صاحب گوشی هوشمند می باشند.
 
همچنین اعلام شده است که یک‌سوم آمریکایی‌ها یا به عبارت دقیق‌تر ۳۵ درصد آن‌ها گوشی معمولی دارند و ۹ درصد مردم این کشور هم از تلفن‌همراه استفاده نمی‌کنند.
 
این مطالعه توسط محققان دانشگاه پرینستون بین روزها ۱۷ آپریل تا ۱۹ می ۲۰۱۳ روی ۲۲۵۲ آمریکایی بالاتر از ۱۸ سال و کمتر از ۶۵ انجام شد که درآمد سالانه آن‌ها کمتر از ۳۰ هزار دلار بود.
 
این بررسی نشان داد که خانم‌ها کمتر از مردان تمایل به استفاده از تلفن‌همراه دارند که البته این نتیجه در بررسی‌های قبلی مشخص نشده بود.
 
مرکز تحقیقاتی Pew Research در این بررسی تاکید فراوان بر گوشی‌های هوشمند دارد و اعلام کرده است که این روزها ۷۸ درصد اشخاص ۱۲ تا ۱۷ ساله گوشی هوشمند در اختیار دارند که این رقم برای نوجوانان ۳۷ درصد گزارش شده است. همچنین مشخص شده است که نوجوانان در سن پایین‌تر به‌خصوص پسرها کمتر سراغ گوشی هوشمند می‌روند که البته این اتفاق بیشتر در بین اشخاص فقیر دیده می‌شود.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن